Blogový dotazník

26. únor 2017 | 22.59 |

16807610_1262886010455861_7701Tento řetězáček jsem našla u Tlapky. Ano, na mé oblibě ve vyplňování všelijakých dotazníků se nic nezměnilo :-D Každopádně řetězáků o hudbě, knížkách, popř. typu Jaké jsi znamení a Kdy jsi naposled někoho políbila je už spoustu (všechny jsem teď proto přesunula do zvláštní rubriky) a tento je zas na jiné téma.

1) Jak vznikl tvůj první blog a o čem byl?

Asi jako většina českých začínajících blogerů pod 20 jsem měla první blog na blog.cz, ale jen chvíli, tamější komunita mi nevyhovovala. Pak jsem zkusila další české servery až jsem zakotvila na pise.czTakže první blog žádnou dlouhou historii nemá, ale kdyby měl, tak by byl o všem možném, stejně jako tento ;-)

2) Jaký je tvůj aktuální blog a o čem bys chtěla, aby v budoucnu byl?

Je to směska všeho: osobní život, knihy, hudba, filmy, zvířata, politika, ale i jiná témata, prostě vše, co mě zajímá nebo zaujme. V budoucnu by bylo hezké psát tady i o svých dětech, ale to se pořád nějak nedaří nebo alespoň o cestování... :-(

3) Jak vznikly tvé blogové přezdívky?

Na všech blozích, co jsem předtím krátkou dobu měla, jsem byla vždy Marieke a vzniklo to podle holandského ženského jména, které jsem kdysi někde zahlédla a nevím, proč se mi tak zalíbilo. Asi i proto, že první 3 písmena se shodují s mým vlastním jménem, akorát, že Marieke je v holandštině Marie, což já nejsem.

4) Který ze svých článků považuješ za nejlepší?

To nevím, ale dle statistik je pět nejčtenějších článků těchto:

1. Zajímavý otázky (zrovna dotazníček a ještě k tomu z roku 2008, tak to netuším, jak a proč se k němu tolik lidí proklikalo :-D)

2. Vlčí děti - Amala a Kamala (celkově články z rubriky Tajemno a jejích jednotlivých podrubrik jsou hodně čtené, taky si s nimi dávám nejvíce práce-zdroje, překlady apod.)

3. J. H. Krchovský: Básně (dobrý výběr!)

4. Nejvýznamnější hinduistická božstva (Indie, taky velké téma mého blogu, ale už se k němu asi vracet nebudu, navíc jsem se "zbláznila" do jiné země

pravy.net/images/smiles/icon_mrgreen.gif" alt="Mr. Green" title="Mr. Green" style="" border="0"> ale tu doufám doopravdy navštívím )

5. Ilumináti (zřejmě hodně googlované slovo)

5) Proč bloguješ?

Stejně jako Tlapka odpovídám: Protože jsem psala odmalička. Jako malá pohádky a příběhy  zvířátkách, v pubertě povídky a s příchodem internetu se otevřely další možnosti pro nás, co se raději vyjadřujeme písemně. Člověk se může podělit o své názory, vést si tu deníček, cokoli. Nikdy jsem teda neměla ambice být nějaký influencer nebo spisovatel, ale čtenáři samozřejmě potěší a interakce je fajn. A důležitá je samozřejmě i ta správná komunita, což na pise vždy byla :-)

6) Lituješ někdy založení blogu?

Ne, proč? :-O

7) Jak dlouho plánuješ blog mít?

Nevím. Třeba se zas na 2 roky odmlčím. Třeba navždy, člověk nikdy neví, ale určitě bych ho nemazala (a oblažila jím další generace :-DDD).

8) Co by sis přála do budoucnosti (nejen v souvislosti s blogem)?

Jak už jsem psala, rozšířit záběr i na vlastní rodinu, popř. cestování. A aby píše nikdy neumřelo, bez ohledu na to, jestli sem budu psát nebo ne ;-)

9) Co na blogování považuješ za největší výhru?

Nevím, jestli přímo výhra, ale viz bod 5-možnost se vypsat, podělit o názory, dobré knihy/hudbu/filmy, interakce, blogoví přátelé...Ještě nutno zmínit, že když se člověk věnuje nějakým specifickým tématům, jako v mém případě to tajemno, zvířata, Indie, gothické a jiné subkultury, náboženství apod., tak si i sám rozšíří obzory nebo i procvičí angličtinu, pokud čerpá ze zahraničních zdrojů.

10) Odrazoval tě někdy někdo od blogování?

Určitě ne, dokonce ani bývalým přítelům to nějak zásadně nevadilo, že o nás píšu :-D Spíš jsem se odradila sama, během mé 2leté pauzy, protože jsem si bohužel pokazila život tak, že jsem neměla nejmenší chuť o něm psát a asi bych v tu dobu ani neměla sílu číst, jak se ostatní mají fajn, vdávají se, čekají děti, cestují, budují kariéru atd. Vím, zní to příšerně, ale rozhodně to není nějaká nepřejícnost či závist, prostě jsem se musela dát dohromady.

11) Co nejhorší se ti během blogování přihodilo?

Sem tam nějaké sprosté až výhrůžné komentáře od lidí, kterým se nelíbilo, že tady ostře vystupuju proti neonacismu, rasismu a xenofobii nebo že si dělám srandu z lidí, co věří na všelijaké konspirační teorie, ale to je jejich vizitka, že ano. Proto tu komentáře dávám až po schválení, aby kdejaký anonymní ubožáček neměl možnost se tu vyblít, na to si můžou chodit třeba do diskuzí na novinkách nebo na Blesku, já tady hnůj v komentářích nepotřebuju :-) Konstruktivní diskuze jsou pochopitelně něco jiného.

12) Ví tvoje rodina a okolí o blogu? Proč? Jak se k tomu staví?

Tak většina bývalých o něm věděla, protože to se nedalo jaksi utajit, když jsem tu dřív chodila každý den :-D A jak už jsem psala, bylo to v pohodě. Mamka o něm ví, dělala mi i design, ale nevím nakolik to tu četla, doufám, že moc ne :-D Pár dávných spolužáků o něm věděla, ale třeba moje nejbližší kamarádky ne, ale těm beztak všechny osobní věci říkám. Chodili tu i moji kamarádi (kluci-divné, že u holek by mi asi trochu vadilo, kdyby si to tu všechno četly) a pak jsme třeba o nějakých článcích diskutovali osobně, ale nevím, jestli tu ještě chodí.

13) Tvůj největší vzor - bloger, fotograf, spisovatel, kdokoliv jiný. Nebo lidé, kterých si nejvíce vážíš.

Mí oblíbení blogeři jsou uvedeni v odkazech v menu vlevo a v "moji přátelé". O oblíbených spisovatelech jsem psala už různě a víckrát a celkově si vážím všech kreativních inteligentních lidí s všeobecným přehledem.

14) Kdo tě v blogování podporuje? A pokud nikdo, proč jsi to ještě nevzdala?

Asi to, že sem i po mé pauze stále ještě někdo chodí :-D (díky :-D). A už jsem to skoro vzdala, ale jak už jsem psala, dávám se dohromady a zase hledám tu chuť a inspiraci psát ;-)

15) Stalo se ti někdy, že by se ti kvůli blogu někdo posmíval nebo ti zasahoval do soukromí? Jak jsi to řešila a co bys poradila ostatním?

Ne, protože když jsem chodila na ZŠ/SŠ, tak byl internet ještě v plenkách, takže takové věci, jako kyberšikana nebo že 12leté děti řeší svoje životy na blozích a sociálních sítích, to mě naštěstí minulo. A jak píše ve své odpovědi Tlapka, začíná to už tím, zvážit, co o sobě kdekoli zveřejním. Pokud by to byl vyloženě nějaký stalking, kdy už tomu člověku je jedno, co vlastně píšete, i kdyby to nic soukromého nebylo a stejně vám nedal pokoj, to už je jiná, ale co vím, tak policie ani školy toto stále zatím nějak bohužel neřeší.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Blogový dotazník v. (blog.veruce.cz) 27. 02. 2017 - 08:48
RE: Blogový dotazník rebarbora 28. 02. 2017 - 17:04
RE: Blogový dotazník tlapka 28. 02. 2017 - 18:57
RE: Blogový dotazník hroznetajne 04. 03. 2017 - 18:36
RE: Blogový dotazník radus 10. 03. 2017 - 07:47