Stalo se za 2 roky: Nový notebook

7. leden 2017 | 21.21 |

Říkala jsem si, že bych tu mohla napsat pár článků o tom, jak jsem se měla za ty 2 roky své blogové pauzy. Není to ale nic zajímavého, nic zvláštního se v mém životě nepřihodilo. Žádné cestování, stěhování, rozjetá kariéra, zásnuby ani děti, tedy takové ty věci, co většina mých vrstevníků již zažívá. Proto není divu, že jedna z významnějších pozitivních "událostí" pro mě byla i taková blbost jako koupě nového notebooku :-D Podařilo se mi na něj konečně našetřit, když jsem teď v létě pracovala v cestovce (na splátky bych si v životě nikdy nic nekoupila, pokud mě něco opravdu děsí, tak představa nesplacených půjček a exekutorů).

Do loňského roku jsem měla stolní PC z roku 2006 (a dokud jsem bydlela na kolejích tak prastarý notebook z druhé ruky, který se stejně většinu času vypínal). Měla jsem na něm klasicky Windows XP, poté Linux Debian, který mi tam nainstaloval jeden bývalý, což sice bylo hezké, ale jaksi jsem nevěděla, co s ním dál, musel mi ho pravidelně aktualizovat a po rozchodu už jsem se ho ptát nemohla, takže zůstal neaktualizovaný a v podstatě k ničemu. Takže jsem měla v posledních pár letech PC jen v podstatě k prohlížení internetu, psaní článků a sem tam nějaká hudba nebo filmy. Loni se definitivně začal přehřívat a vypínat, takže následoval taky ne už příliš nový notebook od babičky a dědy, kteří už si internet doma zrušili a který je sice pořád fajn, ale opět s XP. Tehdy jsem se už ale rozhodla, že si pořídím vlastní, tak jsem nový operační systém neřešila, ačkoli sedmičky by asi rozjel.

Jelikož tedy žádné speciální nároky nemám, rozhodla jsem se nakonec po poradě s několika známými, kteří se v technologiích vyznají líp než já, koupit si Lenovo, konkrétně Ideapad 300 (se značkou dosud zkušenosti nemám, vždy jsem měla Acery). Když jsem ještě bydlela na kolejích, tak jsem vždycky chtěla nějaký mini, jako měly některé spolubydlící, ale teď už nebyl potřeba, nikam s ním pravděpodobně nebudu cestovat a jelikož hodně píšu a z domu jsem byla zvyklá na velký monitor, proto jsem nakonec zvolila tenhle, i když je spíš větší a těžší, než ty dnešní ultra nebo jak se tomu všemu říká. A musím tedy říct, že po letech používání postarších pomalých a hlučných přístrojů je to jako z jiného světa :-D Hodně lidí na Windows 10 nadává, ale mně se s nimi pracuje dobře, nehledě určitě na spoustu vychytávek, o kterých ani nevím. Je tichoučký (ze začátku mi to bylo až divné :-D ), má sice trochu menší klávesnici, než jsem zvyklá, ale měkoučkou a píše se na ní dobře, frčí rychle a bez problémů, takže si nemůžu stěžovat. A ne, tenhle článek nemá být reklama, ale jen mé vyjádření radosti, protože myslím, že to, z čeho chodíte na internet (když na něm trávíte hodně času) je docela důležité.

Dalším krokem by snad mohlo být našetřit si pro změnu na telefon :-D Nikdy jsem neměla smartphone, můj poslední model (Nokia Asha) má dokonce ještě klávesnici (QWERTY teda). Na prohlížení Facebooku to jde, ale jinak bída, nejdou tam přehrávat ani videa a nejhorší je foťák, tak hrozný jsem snad na žádném mobilu neměla, ne, že bych byla nějaký fotograf, ale tohle vadí i mně. Jen s tím výběrem to asi bude horší než s notebookem, protože v mé cenové relaci notebooků (do 8 000, tedy úplně nejlevnější) jich na výběr zas nějak extra nebylo, u mobilů je to trochu jiné a co člověk, to jiný názor. Takže kdybyste měli tip na nějaký úplně jednoduchý smartphone (hry nehraju ani ten foťák nemusí být extratřída, ale zas aby nefotil fleky) do 4000, tak napište do komentářů :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Stalo se za 2 roky: Nový notebook alienor 08. 01. 2017 - 10:53
RE: Stalo se za 2 roky: Nový notebook hroznetajne 08. 01. 2017 - 11:56
RE: Stalo se za 2 roky: Nový notebook marieke 12. 01. 2017 - 21:08
RE: Stalo se za 2 roky: Nový notebook mixx 15. 01. 2017 - 00:43
RE: Stalo se za 2 roky: Nový notebook lucas-strange 21. 01. 2017 - 22:22