Stojí za přírodními katastrofami HAARP?

1. srpen 2011 | 23.07 |

Tak ještě jeden článek a slibuju, že si s konspiračními teoriemi dám zase na čas pokoj ;-D Mamka třeba takovým věcem vůbec nevěří a říká, že jsem blázen, ale proč se nezajímat o témata i z druhé (neoficiální) strany? Já samozřejmě doufám, že takové teorie jako, že 11.září si Američani "udělali sami" nejsou pravda, a to, že se zajímám o věci jako nesrovnalosti ohledně 9/11, moc ropné lobby, nový světový řád (NWO-New World Order), HAARP atd.neznamená, že všemu věřím (proto to taky píšu do rubriky záhady a nepodávám to jako fakta, btw nemám ani nic proti Američanům, nevadí mi a můj americký kamarád, který žil několik let u nás ve městě je jeden z nejlepších a nejinteligentnějších lidí, co znám), na druhou stranu myslím, že je něco na tom, co kdysi řekl Aldous Huxley: "Až lidé jednou zjistí pravdu, zešílí z ní." Tzv.konspiračními teoriemi se zdaleka nezabývají jen nějací "anarchističtí bohémové", ale i renomovaní univerzitní profesoři, vědci apod.

Jsou ale lidi, kteří to fakt už přehánějí a jejich teoriím se musím smát, onehdy mě dost pobavil velmi dlouhý a podrobný článek na téma okultní symboly v písni Alejandro od Lady Gaga s nadpisem Luciferiánský obřad Nového světového pořádku, viz 
tinyurl.com/6a6y2kp Jestli to autor myslel vážně a fakt strávil tolik času nad podrobným rozborem něčeho takového tak to už fakt zavání léčebnou :-D Ostatně nad celým tímhle portálem zůstává rozum stát, ale stačí si někde vyhledat, KDO má tyhle stránky na svědomí (ono vám to asi dojde i po menším prozkoumání webu) a jsme doma ;-) Ale to už jsem se dostala úplně jinam takže teď konečně ke slibovanému HAARPu.

Podle oficiálních stránek je HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program, česky Vysokofrekvenční aktivní aurorální výzkumný program) výzkumný projekt chování ionosféry a procesů v ní probíhajících včetně polárních září (odtud slovo aurorální). Jeho cíl je zkoumat ionosféru s perspektivou vývoje pokročilé ionosferické technologie pro zlepšení komunikačních a navigačních systémů jak pro civilní, tak i pro vojenský sektor (včetně sledování a rozvědky). 
HAARP disponuje radary pásma vysokých (HF) a ultravysokých (UHF) frekvencí, měřičů změn geomagnetického pole, digisondou (sonda ionosférického šíření vysokofrekvenčních radiových vln), magnetometry a další. 

Hlavním nástrojem pro ionosférický výzkum je Ionospheric Research Instrument. Jde o vysokofrekvenční vysílač, který je využíván k působení na ionosféru. Cílem je sledovat procesy v ionosféře ovlivněné přirozeným vlivem sluneční interakce stejně jako jak ionosféra ovlivňuje radiové signály a vyvinout technologie lépe kompenzující tyto vlivy pro lepší, přesnější a spolehlivější komunikaci, s lepšími vlastnostmi, sílou signálu, rozsahem apod. Očekává se, že studium takto vyvolaných změn ionosféry povede k pochopení jejího přirozeného chování.

  (Tolik domovská stránka www.haarp.alaska.edu/cs.wikipedia.org/wiki/HAARP).
Nyní cituji ze stránky 
www.military.cz/usa/weapons/haarp/haarp.htm: Základna HAARP se nachází na Aljašce v oblasti Gakona. Další, poněkud menší zařízení takového typu je v místě jménem Arecibo v Norsku, třetí je v Portoriku. Podle některých zdrojů jsou další na jižní polokouli (snad dokonce poblíž jižního pólu). Kromě toho je po celé Zemi rozmístěno několik desítek dalších atmosférických "hořáků" mnohem menších rozměrů.
Prakticky identický systém navrhoval už na počátku 20. stol. geniální vědec Nikola Tesla (viz např. 
marieke.pise.cz/135582-nikola-tesla.html), ale v tehdejší době nenašel pro své progresivní názory příliš pochopení.  

Kořeny projektu HAARP sahají do roku 1983, kdy Bernard Eastlund, majitel ropné společnosti ARCO (Atlantic Richfield Oil Company-a hle, opět ropná společnost, zajímavé-pozn.marieke), vzkřísil staré Teslovy teorie o řízené energii, získal patenty na jejich nové využití a přesvědčil americké ministerstvo obrany, aby se jimi zabývalo. Eastlund pak založil divizi APTI (ARCO Power Technologies Inc.), která od roku 1991 pracovala na HAARPu. První ostrý test proběhl v prosinci 1994 a od té doby je systém spouštěn nejméně jednou za měsíc. 

Nabízí se samozřejmě otázka, k čemu může sloužit vlna s energií miliard wattů. Oficiální stanovisko mluví pouze o výzkumu atmosféry a vesmíru. Stránka military.cz nabízí seznam možností pro co ještě by mohl být HAARP využíván (jsou seřazeny podle toho, co autorovi připadá nejpravděpodobnější po úplnou teorii spiknutí)-jsou to 1) zahorizontální radar, je tedy součástí protiraketové obrany a detektorem balistických střel, 2) protiraketový "deštník", který nepropustí žádné cizí těleso (tzn.zbraň), 3) obranná zbraň samotná (svým monstrózním výkonem by doslova "usmažil" elektroniku jakékoli družice, zbraně či komunikačního prostředku), 4) systém, který je schopný modifikovat (nebo přímo ovládat?) počasí-o tom více píše ve svém článku Michael Chossudovsky o kterém se také zmíním, 5) kontrola magnetosféry, 6) ovládání lidí (teoreticky by HAARP mohl vlnami na frekvencích odpovídajících frekvencím lidského mozku působit na chování lidí, a to i na poměrně rozsáhlém území). Někde, ale už si nevzpomenu kde, jsem nedávno četla, že vlny frekvencí kolem nás mohou způsobovat např.čím dál častější přeřeknutí moderátorů ve vysílání apod.-pozn.marieke.

Existuje i další (česká) stránka o otázkách kolem HAARPu-
haarp.cz/ Už jsem zmínila možnosti pro které by mohl být HAARP určen, tady se dozvíme i možnosti proti. Stránka rozumně tvrdí: "Každé verzi, buď že je to tajná americká zbraň, nebo jde jen o opravdu výzkumné středisko, nahrává několik věcí, detailů a důkazů. Na každou stranu je možné se přiklonit, protože přináší něco, co může znamenat jednoznačný důkaz." Proti tzv.konspiračním teoriím hraje např.toto: "Pokud opustíme nyní míru konspirací a možných závěrů, může jít o nevinné zařízení zkoumající oblohu a vlivy slunce na ionosféru. Má dopomoci lépe pochopit jednu složku přírody. Výzkumných zařízení je po celém světě na tisíce. Ty se věnují tisícům dalším témat a zaměstnávají desetitisíce různých odborníků. Našli bychom laboratoře zkoumající znečištění vod, zkoumající vesmír, horniny, zařízení pracující v oblasti meteorologie a můžeme zde mít také zařízení pro pracování s ionosférou."

Ostatně, pokud konspiracím nevěříte, na této stránce najdete rubriku Oficiální, kde se dočtete všechna fakta. Nakonec stránka říká: "Závěr je stručný. Každý máme svůj vlastní...Oficiální informace, které jsou překladem a zároveň pozorováním a zjištěními z veřejných míst o zařízení, pojednávají o věcech běžných a pro lidské chápání jasných. To je část těchto stránek, která píše o zařízení pro vědecké účely...Těžko může amatérský fanoušek vědy a výzkumu hodnotit a dělat závěry, proto je to na vás. Vy sami si uděláte závěr o tom, zda považovat za blázny všechny, co věří v existenci neuvěřitelně mocné zbraně ovládající přírodu, nebo zůstanou nohama na zemi a zohlední jasná fakta bez konspirací. Třeba však dodat, že některé konspirace již v historii opravdu přinesly i důkazy o jejich pravdě."

S tímto naprosto souhlasím. Chci však ještě zmínit článek Michaela Chossudovského, emeritního profesora ekonomie na univerzitě v Ottawě, člena TFF (The Transnational Foundation for Peace and Future Research, česky Nadnárodní nadace pro mír a budoucí výzkum) a několika dalších organizací, včetně Centre for Research on Globalization (Středisko pro výzkum globalizace), autora mnoha pojednání o NWO, nesrovnalostech 11. září a také HAARPu. Jeho publikace byly přeloženy do 20 jazyků a přispívá i do Encyklopedie Britannica.

Jeho článek o HAARPU se zabývá možností, že tento systém byl vyvinut, aby modifikoval (upravoval) počasí a tím sloužil USA ve válce "řízené počasím". HAARP považuje za tzv. environmentální zbraň, která může způsobit sucha, povodně, hurikány, zemětřesení, různě na světě. (Proto se také občas tvrdí, že za některými velkými přírodními katastrofami, naposledy třeba zemětřesení v Japonsku, stojí zrovna HAARP-pozn.marieke). Zmiňuje také, že je zvláštní, že "vlády států, ekologičtí aktivisté ani OSN na žádných konferencích nevznesly téma "meteorologických válečných zbraní" či "environmentálních modifikačních technik (ENMOD)" pro vojenské užití. Navzdory široké škále vědeckých poznatků bylo téma klimatických manipulací pro vojenské účely vyloučeno z jednání OSN o změnách klimatu.

Dále cituje některé renomované vědce, např. dr. Rosalii Bertell, která tvrdí, že "HAARP působí jako gigantický ohřívač, který může způsobit závažná porušení ionosféry, vytvářející nejen díry, ale i dlouhé incise do ochranné vrstvy, která brání smrtelné radiaci v bombardování planety", bývalého důstojníka francouzské armády Marka Filtermana, podle nějž už na začátku 80. let měli USA a tehdejší SSSR "vzorové know-how" potřebné k rozpoutání náhlých klimatických změn (hurikány, sucha...), tzn. "nekonvenční zbraně" využívající rádiové vlny. A slavný americký poradce pro Národní bezpečnost, Zbigniew Brzezinski, už v 70. letech předvídal ve své knize "techniky modifikace počasí, které mohou být využívány k vytváření dlouhodobých období sucha nebo bouří."
Celý článek jsem nakonec nepřeložila, je to dost složité, nicméně jeho anglické znění najdete zde 
www.copvcia.com/free/pandora/haarp.html, popř.pár českých poznámek zde objevto.blog.cz/1002/program-haarp.

Všechny zdroje ze kterých jsem čerpala jsou uvedeny v článku, další zajímvý je např. zde vtm.zive.cz/haarp-zrozen-ke-konspiraci

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře