Monika Načeva

27. duben 2009 | 19.05 |

Monika Načeva (nar.27.června 1966) je česká zpěvačka, herečka, šansoniérka a členka kultovního divadla Sklep. Spolupracuje např.s Jáchymem Topolem (kultovní 366596undergroundový spisovatel, básník, žurnalista a textař), Michalem Pavlíčkem (fenomenální kytarista) nebo Janem P.Muchowem (úspěšný hudební mág a herec).
Její debutové, rockové, album Možnosti tu sou... vyšlo roku 1994 a mělo velký úspěch jak u posluchačů tak u kritiků. Původní kapela se kvůli rozdílným hudebním ambicím rozpadla a trvalo dva další roky než Monika našla novou partu muzikantů - Martina Chlupa, Michala Kovala, Vladimíra Pechu a Jiřího Trnavského. Na přelomu let 1995 a 1996 natočila kapela své druhé album nazvané Nebe je rudý. Rockovou hudbu na tomto albu do značné míry nahradily experimenty s vlivy moderní elektronické hudby, zejména s trip hopem. Album produkoval Jan P. Muchow a deska patřila k nejlepším domácím nahrávkám roku. Stejně jako u debutového alba byl autorem textů Jáchym Topol.
Během příprav třetího alba se i tato sestava rozpadla. Zůstal jen Vladimír Pecha a přišel anglický DJ Gus - mladý Londýňan, který se rozhodl několik let strávit ve středu Evropy a zde rozvíjet své hudební vize. Načeva se nasměrovala do vzrušujících hudebně experimentálních vod. Po dlouhých peripetiích a vyčerpávajícím sedmiměsíčním nahrávání bylo v pořadí třetí album Mimoid připraveno k vydání. Na počátku léta 1998 zapůsobila tato deska jako zjevení. Vládla ji zvláštní, lehce ponurá atmosféra se znatelným vlivem break beatu - Načeva znatelně hudebně potemněla. S nahráváním alba Mimoid Načevě také výrazně pomohl Dušan Only One, člen nejlepšího domácího drum´n´bassového projektu Ohm Square.
O 4 roky později natočila album Fontanela a nejnovější, 2 roky staré, album se jmenuje Mami. Dnes Monika Načeva vystupuje hlavně s Michalem Pavlíčkem a DJ Five. 

Zdroj: rockmag.cz/clanky/monika-naceva-profil/
Oficiální stránky:
www.naceva.eu/cz_fla_set.htm
Texty z alba Nebe je rudý (které mě mimochodem totálně dostaly):
www.parise.webz.cz/htms/hudba/nacev_texty_2.htm
Více o její tvorbě:
www.parise.webz.cz/htms/hudba/nacev_histo.htm

Udržuj svou ledničku plnou www.youtube.com/watch
Měsíc (miluju!)
www.youtube.com/watch
Kost v těle
www.youtube.com/watch
Vůni
www.youtube.com/watch
Tvůj stín
www.youtube.com/watch

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Monika Načeva ravena 31. 05. 2009 - 18:51
RE: Monika Načeva renča 13. 06. 2009 - 03:00