První šance-III.část

16. duben 2009 | 12.18 |

V noci jsem si trochu pobrečela – já, vždycky tak vyrovnanej člověk, kterej je pokaždé nad věcí! Bylo mi to strašně líto vůči Nince a taky vůči mně a Harrymu, protože teď už jsem věděla, že k němu cítím něco fakt velkého.

Druhý den ve škole jsem se svý nejlepší kámošce nemohla podívat do očí. Asi to už nedokážu nikdy. Příští týden jsme zase měli výlet, Nina šla s námi. Neměla jsem odvahu se na Harryho ani podívat, natož na to, jak se s Ninou objímají pod každým stromem. Celou cestu jsem šla o kus před nimi se svými kamarády.

"Já jsem vždycky myslela, že s Harrym chodíš," podotkla jedna holka, Jana. "Co to má s sebou za holkou? Vy jste se pohádali?"

"Ale ne," zahuhlala jsem.

"Nepleť se do toho, Jano," všiml si mých rozpaků Honza a usmál se na mě. Vždycky se umí tak pěkně usmát a než se do našeho klubu přidal Harry, trávili jsme mnoho času spolu.

O víkendu u nás někdo zazvonil. Mamka byla pryč a já šla otevřít. Byla jsem upatlaná od barev, zrovna jsem dokončovala malůvku na sklo. Harry.

"Co tu děláš?!" vyhrkla jsem šokovaně.

"Musel jsem tě vidět. Ve čtvrtek ses mi úplně vyhýbala." Než jsem se stačila nadechnout, sehnul se a slíbl mi zelenou šmouhu z tváře a pak mě objal. Nebránila jsem mu. "Pojď se projít," navrhl a já omámeně přikývla. Odběhla jsem se převléct a pak jsme až do večera chodili po ulicích, zavěšení do sebe jako opravdový pár. Mluvili jsme jen trochu a o samých hloupostech, ale vůbec ne o tom nejdůležitějším – jak to s námi bude. Rozhodně bych nechtěla, aby se rozešel s Ninou a začal chodit se mnou. To by Ninku zabilo. Ale takhle jsem si taky připadala jak zrádce. Jenže mi s ním bylo tak dobře! Věděli jsme, že nám naše schůzky jednou týdně v klubovně nebudou stačit. Začali jsme se cházet potají jako bychom si mysleli, že to nikdo nezjistí. Bože, já takový praktický a rozumný člověk (aspoň to o mě vždycky říkali) a tak šíleně zaslepená.

A pak to přišlo, samozřejmě, že přišel ten den, kdy se na mě ráno ve třídě Nina podívala s očima červenýma od pláče a s kruhy pod nimi a řekla: "Doufám, že vám bude s Harrym fajn. Vím všechno, slyšela jsem to od několika různých lidí." Nic jsem jí na to neřekla a ona na to ani nečekala a šla si sednout do lavice na druhém konci třídy. Tak jsem si tedy vybrala.

Prožila jsem s Harrym moc pěkné tři měsíce, ale nikdy jsem se necítila úplně šťastná, protože jsem pořád musela myslet na Ninu.

Nikde nerozhlašovala, že jsem děvka a že jsem jí přebrala kluka, i když to klidně mohla udělat. Jenom na mě koukala s takovým opovržením a zoufalstvím v očích, že jsem si připadala jak ubohej červ.

A pak se na mě všechno sesypalo – od různých stran jsem slyšela, že jak Harry občas o víkendech jezdívá do rockových klubů v okolí tak tam má pokaždé jiné holky. A máma docela vážně onemocněla. Nejprve jsem to vyřešila s Harrym – vím, že se to nedělá, ale nakoukla jsem do mobilu. Kamarádi nelhali – Harry očividně neměl jen mě. Rozešli jsme se v klidu, bez zbytečných hádek a výčitek, ale samozřejmě jsem byla naštvaná a zklamaná.

Hodně mi pomáhal Honza, někdy dokonce přišel k nám a vyprávěl mámě veselé historky z naší klubovny a výletů. Mamka – teď moje nejlepší kamarádka – byla pořád dost slabá a s obavami jsme čekaly na výsledky testů. Den předtím ji vzali na pozorování do nemocnice. Seděla jsem v prázdném bytě, po dlouhé době kouřila (a to jednu za druhou) a dívala se do zdi. Bylo mi tak smutno. Všechno jsem zkazila. Říkala jsem si, že tohle je trest za to, co jsem provedla Nině. A pak někdo zazvonil, bylo už pozdě večer, a tak jsem otevřela opatrně. Nina a Honza! Nina držela v rukou bonboniéru a řekla: "Tady Honza si sehnal moje číslo a zkontaktoval mě. Je mi to strašně líto, tvoje máma je super ženská." Strčila mi do rukou bonboniéru a pak jsme se objaly. "Slyšela jsem o Harrym. Ten starej hajzl," zašeptala. A teď už jsem věděla, že budou se mnou, ona i Honza, který se na mě mile usmíval. Budou se mnou až se zítra dozvíme výsledky. Objala jsem i Honzu a konečně si řekla, že to s Harrym už je za mnou. Koneckonců, byla to teprve první šance.


KONEC


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: První šance-III.část ugisha 16. 04. 2009 - 13:10
RE: První šance-III.část vanity* 16. 04. 2009 - 22:53
RE: První šance-III.část koktejlka 18. 04. 2009 - 19:48
RE: První šance-III.část marieke 19. 04. 2009 - 18:27
RE: První šance-III.část wouaf 23. 01. 2011 - 09:41
RE(2x): První šance-III.část marieke 23. 01. 2011 - 11:44