Stříbrná magie Měsíce-Necronomicon

21. duben 2009 | 17.40 |

V rozsáhlém díle Howarda Phillipa Lowecrafta se několikrát vzpomíná legendární bestiář nazvaný Necronomicon, jedna z nejtajnějších a nejděsivějších čarodějnických knih. Dochovala se už jen ve fragmentech a je ukrývána na neznámém místě. Necronomicon se stal modlou a tajným snem nejen černých mágů, ale i všech mocných lidí tohoto světa. Všichni se jej snaží nalézt. Jeho stáří je přibližně 2000 let a kdo by jej nalezl, mohl by se stát (a to doslova) pánem planety.
Získal by neomezenou moc, všechny klíče a odpovědi k otázkám podstaty života a smrti, kosmického i astrálního řádu a tajemství světa i veškerého bytí. Jedním z mnoha, kdo po knize pátrali, byl Adolf Hitler a jeho okultní společnost Thule. Existují domněnky, že se mu skutečně podařilo Necronomicon nalézt, a to již ve 30.letech. Jakousi příčinou, chybou či neobratným zacházením se evokované síly obrátily po letech proti němu. Zapříčinily vzestup i pád Třetí říše a přivedly do katastrofy téměř celý svět.
Podle dostupných pramenů obsahuje N. návody k černomagickým operacím, které jsou poměrně snadno proveditelné. Jiné jeho části popisují události z hlubin dávnověku, ale především podoby příšerných tvorů z útrob moře, vzduchu i země. Podoby bytostí jiné rasy, které číhají stovky let na příležitost urvat vládu nad světem a stát se pány tvorstva.
N. je velice nebezpečná a zhoubná kniha. Jejím autorem je legendární šílenec Abdul Alhazred, který žil okolo roku 730 n.l. v Jemenu. Jeho život je zastřen mlhou nejasností a záhad. Jisté však zůstává, že putoval krajem Babylonu až k tajemným chrámům v Memfisu (Mennoferu). Zde slavil své rituály, zaobíral se černou magií a nekromancií. Zde též objevil i stopy a tajemství prastaré rasy – mnohem starší než lidstvo samo.
Podle výpovědi očitých svědků zemřel za zvláštních okolností v ulicích města Sannah roku 738 – byl za bílého dne roztrhán na kusy neviditelnými pařáty.

Zdroj Petr Štěpán: Kniha Nosferatu-vampírská bible, E.M.S.1998

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Stříbrná magie Měsíce-Necronomicon koktejlka 21. 04. 2009 - 21:35
RE: Stříbrná magie Měsíce-Necronomicon koktejlka 21. 04. 2009 - 21:36
RE: Stříbrná magie Měsíce-Necronomicon lúmenn 26. 04. 2009 - 12:46
RE(2x): Stříbrná magie Měsíce-Necronomicon nelkael 28. 04. 2009 - 20:20
RE: Stříbrná magie Měsíce-Necronomicon didrak 12. 11. 2012 - 16:51