Seznam knih za rok 2012 I.část

17. leden 2013 | 23.39 |

Reading_by_talewhisperČeské

Balabán, Jan: Zeptej se táty

Psychologická novela o třech sourozencích, kteří jsou každý úplně jiný, ale společně se musí vyrovnat se smrtí svého otce. 

Homolová, Andrea: Všechno o dvanácti znameních

Zábavný průvodce astrologií ve kterém se dozvíte něco o charakteristice svého znamení ve všech oblastech života (rodina, vztahy, sex, zdraví, psychologie, kariéra, finance...).

Mareš, Miroslav: Pravicový extremismus a radikalismus v ČR

Výborný a přehledný pohled na tuto problematiku u nás. Jedinou nevýhodou knihy je, že byla vydána před 10 lety, takže některé informace jsou starší a některé věci se změnily, jako zajímavý a odborný přehled je však ideální.

Michlová, Marie: Smrt múz

Historický román z Británie 19. stol. vypráví fiktivní spisovatel, který se za svého života setkal a přátelil s různými (skutečnými) velikány své doby.

Nezval, Vítězslav: Valérie a týden divů

Fantaskní romaneto s hororovými, mystickými i erotickými prvky jednoho z nejvýznamějších českých autorů.

Různí autoři: Titanic-fakta, fikce, film

Zajímavá knížka, kde se dozvíte vše podstatné o nejslavnější lodi všech dob a její nešťastné plavbě. Bonusem je kapitola, která se zabývá tím, že ani hvězdy Titaniku nepřáli a kapitola o různých zfilmováních této katastrofy.

Zahraniční-I. část

Alexie, Sherman: Deset malých Indiánků

Krásné, většinou tragikomické povídky, které spojují hlavní hrdinové-současní severoameričtí Indiáni, kteří jsou dodnes nuceni stát mezi dvěma světy. 

Boulton, Marsha: Zázračný pes Wally

Humoristický román o životě a příhodách autorky-kanadské spisovatelky a farmářky a jejího milovaného bulteriéra Wallyho.

Child, Lincoln: Seznamka smrti

Napínavá detektivka s prvky sci-fi o pátrání psychologa po pozadí podivných úmrtí, které spojuje to, že zemřelí lidé se spolu seznámili díky veleúspěšné a nejmodernější seznamovací kanceláři všech dob.

Donoghue, Emma: Pokoj

Fascinující psychlogický román o malém chlapci, který za celý život poznal jen pokoj, kde žije se svou maminkou-dívkou, která byla před sedmi lety unesena psychopatem a vězněna v jeho kůlně. Malý Jack nechápe, že pokoj zdaleka není celý svět. Jak se s tím vyrovná, podaří-li se jeho mámě utéct? 

Giordano, Paolo: Osamělost prvočísel

Depresivní příběh dvou mladých lidí a jejich nenaplněného vztahu, kteří si celý život nesou následky svých rozhodnutí v dětství.

Laurie, Hugh: Obchodník se smrtí

Svěží a vtipné čtení avšak odkrývající zlo nejvyšší politiky je knižní prvotinou autora jinak slavného jako představitel Dr. House a také skvělého muzikanta.

Zdroj obrázku: DA od autorky Talewhisper

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Seznam knih za rok 2012 I.část secretive 18. 01. 2013 - 08:39