Už jste si vybrali svého ilumináta?

9. leden 2013 | 20.35 |

889194_808237_volba_prezidentaHehe, myslím samozřejmě kandidáta na prezidenta. Proč píšu ilumináti? Protože jsem u kamarádky na FB našla tohle video  podle kterého jsou samozřejmě skoro všichni kandidáti ilumináti a židozednáři. Třeba u Franze to poznali jen kvůli tetování (ať se mi pak nikdo nediví, že si mysím, že jsou konspirátoři paranoidní...podle čeho se to pozná příště? Oblečení, účesu?). No, radši nic.
Teď vážně. Dala jsem vám sem anketu, výsledky jsou zatím docela jasné, ale web od webu, kde takovou anketu mají se to velmi liší, takže se necháme překvapit.  Ale jak to vidím já? Udělala jsem si malý seznámek.

Bobošíková-jako jediná otevřeně vystupuje proti EU (což bylo taky jediné v čem jsem souhlasila s Klausem), ale jinak silně nesympatická, taková čarodějnice trochu...ne.
Dienstbier, Roithová-pro mě nevýrazní.
Fischer-ze začátku jsem měla v plánu ho volit, ale teď si nejsem jistá, asi spíš ne. Uvidíme, jestli se dostane do druhého kola. Jinak mi víceméně nevadí, je takový neutrální, ale v poslední době se mu v kampani moc nedaří teda.
Fischerová-asi nejpřijatelnější, dnes mi vyšla i ve volební kalkulačce. Má sice i utopické názory (třeba, že by lidi měli i ve volném čase pracovat pro společnost-chá, pro takovou společnost, jakou máme teď leda omylem), ale proč by musel být prezident protřelý politik? Jinak se mi líbí.
Franz-je mi úplně jedno, kolik má tetování, protože je vzdělaný a inteligentní, ale na takovou funkci mi přijde trochu jak z jiného světa, takže asi ne.
Schwarzenberg-ve volební kalkulačce jsem s ním měla nejméně shod, navíc je v TOP 09, kterou mám spojenou s největším hajzlem v politice (a během doby "fungování" současné vlády mám k pravicovým stranám pomalu odpor). Ale věřím, že ve světě by byl uznávaný a má dobrou kampaň (číro, koncerty, pivo s veřejností). Možná ho bude volit moje mamka.
Sobotka-ODSák, ne.
Zeman-nekamenujte mě, ale jeho vysokou oblibu a reálnou šanci, že volby fakt vyhraje, fakt nechápu. Nic vážného proti němu nemám (ale skandály byly i za jeho vlády s ČSSD), je vtipný a chytrý, ale už od pohledu alkáč a přijde mi strašně nereprezentativní.

Takže v 1. kole to nejvíc vypadá na Táňu Fischerovou. Do 2. kola, pokud bude, předpokládám, že se dostaně kníže, Fischer nebo Zeman, v tom případě určitě ne Zemana. Možná se bude někdo ptát, proč volit někoho, kdo "nemá" šanci, ale kdybych volila někoho jen proto, že šanci má, tak by se tím úplně popřel smysl voleb, ne? 
A co vy? Máte možnost vyjádřit se podrobněji ke svému hlasování v anketě, zajímají mě vaše názory.
Jinak tu volební kalkulačku, kterou jsem zmiňovala, najdete
zde, třeba to pomůže někomu dosud nerozhodnutému.

Zdroj obrázku: www.mzv.cz/

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Už jste si vybrali svého ilumináta? cukrenka®svetu.cz 09. 01. 2013 - 23:21
RE: Už jste si vybrali svého ilumináta? minfien 09. 01. 2013 - 23:26
RE: Už jste si vybrali svého ilumináta? cukrenka®svetu.cz 09. 01. 2013 - 23:27
RE(2x): Už jste si vybrali svého ilumináta? marieke 09. 01. 2013 - 23:55
RE(3x): Už jste si vybrali svého ilumináta? cukrenka®svetu.cz 10. 01. 2013 - 00:07
RE: Už jste si vybrali svého ilumináta? marieke 10. 01. 2013 - 09:50
RE: Už jste si vybrali svého ilumináta? editt 10. 01. 2013 - 11:34
RE: Už jste si vybrali svého ilumináta? sigrun 10. 01. 2013 - 16:57
RE: Už jste si vybrali svého ilumináta? cartkovova 10. 01. 2013 - 19:58