Co to znamená SEO a proč je užitečné

22. leden 2013 | 21.49 |

Každý uživatel internetu se s těmito třemi písmenky určitě už někdy setkal. Co vlastně znamenají a pro koho a k čemu je SEO dobré?
Zkratka pochází z anglického Search Engine Optimalization (tedy nástroj optimalizace pro vyhledávače) a pracuje s webovými stránkami. Stručně řečeno, cílem je, aby vaše webová stránka (e-shop, stránky vaší firmy apod.) dosáhla díky této optimalizaci lepší pozici při vyhledávání na různých vyhledávačích (Google, Seznam, Bing, Jyxo...) a přilákala více návštěvníků, navíc přesně těch, kteří na vašich webových stránkách najdou to, co hledali ve vyhledávači. Je to vlastně internetový marketing.
SEO tak pracuje mj. s klíčovými slovy (specifická slova pro vyhledávání, např. ta, která nejlépe vystihují podstatu vašeho podnikání), zpětnými odkazy (smyslem je nasměrovat uživatele na konkrétní webovou stránku z jiné) a linkbuildingem (umisťování zpětných odkazů na tematická diskuzní fóra, partnerské stránky, do katalogů, v PR článcích), pagerankem (hodnocení důležitosti stránek, vypočítává se z počtu odkazů, které na ni vedou i podle hodnocení odkazujících stránek) a nabízí celkovou analýzu vašeho webu, návštěvnosti, použitelnosti apod.
Majitelé stránek často pro zajištění efektivní SEO optimalizace vyhledávají profesionální služby. Jednou z nich je společnost SEO Expert a.s., která podnikateli pomůže s veškerou problematikou internetového marketingu. Ve spolupráci s majitelem webové stránky zajistí již výše zmíněné analýzy webu, copywriting (tvorba reklamních textů), registraci do katalogů (databáze odkazů z různých oblastí), tvorbu tzv. microsites (speciální malé weby, které jsou doplňkem vaší hlavní stránky, rovněž je to nástroj marketingu), uživatelské testování (jak se na vašem webu chovají reální návštěvníci) a mnoho dalšího.
SEO Expert a.s. patří k nejoblíbenějším odborníkům na online marketing. Mezi jeho reference patří třeba zajištění optimalizace pro známé stránky jako ČSFD, CzechTourism nebo copywriting pro banku a pojišťovnu ING.
Samozřejmostí je plná zákaznická podpora, konzultace, individuální přístup i možnost nezávazné poptávky po službě.

A co vy? Vyzkoušeli jste někdy SEO pro vaše stránky?

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře