Seznam knih za rok 2012 II. část

31. leden 2013 | 13.17 |

Books_and_Tea_by_pinkparis1233Zahraniční-II. část

Larsson, Stieg: Milénium

Napínavá detektivní trilogie, jejíž hlavní hrdinové jsou investigativní novinář a tajemná hackerka, odhaluje zločiny i na těch nejvyšších místech. Jedno z vrcholných děl tzv. severské krimi.
(Chybička se vloudila, vzhledem k tomu, že autoři jsou řazeni abecedně, měl být Larsson samozřejmě před Lauriem, jehož  knihou Obchodník se smrtí jsem zakončila minulý seznam).

Li, Yiyun: Ubožáci

Depresivní, krutě realistický příběh několika čínských rodin zachycující období tzv. pekingského jara v roce 1979, krvavě potlačeného nenásilného povstání lidí proti komunistické diktatuře.

Llosa, Mario Vargas: Vypravěč

Fascinující vyprávění o amazonských Indiánech, jejich příbězích, tradicích, osudech, ale také o tragickém ničení jejich přirozeného života západní civilizací.

Picoult, Jodi: Nejsem jako vy

Hlavním hrdinou knihy s prvky detektivky a soudního dramatu je mladík s tzv. Aspergerovým syndromem. Velmi zajímavý vhled do života lidí, kteří mají tuto poruchu autistického spektra.

Vigan, Delphine de: No a já

Krásný a dojemný příběh o neobvyklém a křehkém přátelství talentované školačky a mladé bezdomovkyně.

Nezařazené (knihy mimo rubriku Knihomolův koutek)

Bhagavad-Gíta

Jedno z nejvýznamnějších hinduistických písem, součást slavného eposu Mahábhárata. Duchovní učení postavené na rozhovoru Boha Kršny a jeho přítele Ardžuny by mohlo ispirovat a otevřít oči i lidem, kteří se zatím s východními filozofiemi neseznámili.

Smith, Gordon: Průvodce nevysvětlitelnými jevy

Vtipná a zajímavá knížečka, která nám přibližuje záhady, které určitě zajímají každého, ať už to jsou duchové, jasnovidectví, život po smrti, reinkarnace a další.

Virtue, Doreen: Rady andělů na každý den

Poselství, rady a pozitivní afirmace přímo od andělů na všech 365 dní v roce-velmi užitečné, doporučuji všem.

Zdroj obrázku: DA od PinkParis1233

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Seznam knih za rok 2012 II. část tlapka 31. 01. 2013 - 15:42