Aktualitky za tento měsíc 52

4. leden 2013 | 12.51 |

bc5c2761cc_2403515_o2Co poslouchám: Zrovna předevčírem zmiňovaného DJ Cheb i Sabbah a jinak tak různě na co kde narazím.

Co čtu: Zrovna se chystám na Markétu Přemyslovnu od Soni Sirotkové. Jinak už od léta čtu pravidelně (tak 1-2 čísla za měsíc) časopis Živá historie. Teta se strýcem ho mají předplacený, takže mi půjčili hafo starších čísel a opravdu kvalitní magazín-seriózní, ale zároveň čtivé články. 

Co  sleduju: O Vánocích jsem viděla Pelíšky a Vesničko má, středisková (obojí po milionté) a před pár dny dokument Zachraňte Edwardse-viz včerejší článek, který jsem celý probrečela. Zrovna se kryl s Občanským průkazem, který bych taky chtěla vidět, takže si ho plánuju pustit na PC.

Na co se těším: Asi do volební komise zase, minule to bylo celkem fan :-) Jen pořád vůbec nevím, koho budu volit-plánuju o tom článek. A na oslavu narozenin s nejlepšíma kamarádkama (máme narozeniny všechny tři krátce po sobě).

Na co se netěším: Klasicky na zkoušky a zápočty, naštěstí mám ještě do 15. volno. A jsem nervózní z té bakalářky. Už jsem se zkontaktovala s jiným učitelem, pozval mě na konzultaci, ale mám strach z toho jak se domluvíme. Je škoda, že ty vyučující vůbec neznáme :-( Jinak nové téma by asi bylo Měření kvality života podnikatelů a manažerů a interkulturní bariéry v mezinárodních společnostech, k tomu by se už dalo něco vymyslet, kdybych třeba někoho takového zkontaktovala a mohla ho "měřit" :-D Jak se vám to zdá? Ale nejradši bych byla, kdyby se mi ještě ozvala vyučující, která má témata ohledně cestovního ruchu, nevím, proč jsem ji nekontaktovala rovnou :-/

Co mě potěšilo: Pěkné dárky k Vánocům-mamka už několik let říká Letos fakt nic nebude, ale nakonec je to prima :-) Teď jsem dostala 2 parfémy (zvlášť Salvador Dalí je úžasný), několik párů náušnic (doufám, že je všechny nepoztrácím na akcích, jak se mi obvykle, nevím proč, stává-mimochodem, nečekala jsem je, takže jsem si ještě 2 dny před Vánoci sama koupila 3 páry, tak s takovým množstvím snad nějakou dobu vydržím :-D), kosmetiku, náramek, přívěšek, svetry, šátek a tak. 
Dál mě potěšil Silvestr u mojí nejlepší kamarádky a její rodiny, o půlnoci jsem šla na ohňostroj (moc krásný, vůbec jsem nečekala, že se naše malé město tak překoná :-) a pak se ještě...projít s kamarádem :-))) Takže pohodka, žádný novoroční bolehlav, sice jsem měla litr vína, takže za jiných okolností bych byla dost v náladě (víno mi vždycky hrozně rychle leze do hlavy), ale hladinu jsem vyrovnávala chlebíčkovým obžerstvím :-D

Co mě štve: Stejně jako většinu národa Klausova amnestie.

Chápu, přeplněné věznice, jasně, ne všichni, co jsou za katrem tam musí být, u některých lehčích případů stačí domácí vězení nebo veřejné práce (ale když na ně nechodí?), spíš mi vadí zastavení vážných kauz a že z toho vyklouzli i lidi jako Pitr, Berka apod., to přece nebyli žádní malí zlodějíčci. Něco tu smrdí. 
Mimochodem, komouši na Novinkách u každého článku o Havlovi píšou, že propustil z vězení samé násilníky a vrahy. Ale když se amnestie Havla a Klause srovnají tak Havlova se sice týkala víc lidí, ale jen těch, co seděli za drobné delikty, zatímco Klausova je, co se týče rozsahu vlastně větší. Já si to teda nepamatuju, v roce 1990 mi byly 3 roky, ale mamka říká, že nemá dojem, že by se tehdy radikálně zvýšila kriminalita.
Ale to je jedno, hromadné amnestie by se mi nelíbily u nikoho a je jedno, jestli je vyhlásil Havel, Klaus nebo je příště vyhlásí jejich nástupce. Souhlasím s tímto názorem: "Myslím, že by měla být možnost amnestie jen v ojedinělých případech a nebo po nějakém hlasování poslanecké sněmovny nebo podobně a v takovém masovém měřítku až po širší diskuzi. Ne prostě rozhodnutí jednoho člověka." 
Mimochodem, takoví ti drobní zlodějíčci, narkomani apod. se tam za chvilku vrátí zase. Nemají kam jít, nemají peníze, tak co udělají první-opijou se nebo si seženou drogy, pak půjdou krást nebo někoho přepadnou a šup zpátky. Zatímco velké ryby si sakra budou dávat pozor, aby jejich kauzy už nikdo neotevřel a jejich miliardové tunely zůstanou nepotrestané.

Co mě pobavilo: Spíš hořce, vtípek k výše uvedenému: "A víte proč Václav Klaus pustil tolik lidí z vězení? Protože chce založit novou stranu a shání lidi, aby mohl dělat Zemanovi premiéra. Soudce Berka jako ministr spravedlnosti, Dara Rolins jako ministryně kultury, Aleš Trpišovský jako ministr dopravy, Tomáš Vandas jako ministr pro menšiny, kvalitních jedinců je tam víc než dost!" 

Novinky na blogu: Aktualitky se týkají i blogu. Do odkazů (vpravo v menu pod seznamem rubrik) jsem přidala pár nových stránek-3 magazíny do kterých pravidelně píšu: budkocka.cz/ (pro dívky), vasemiminko.cz/ (pro těhotné a pro maminky) a www.svetkucharek.cz/ (ten se teprve rozjíždí, jinak bude o kuchařkách, kuchařských osobnostech, vaření, zdravém stravování, trendech v kuchyni apod.) a dále stránku soucitne.cz/ (nejen e-shop s ekologickými produkty, ale i spousta zajímavostí-vege recepty a restaurace, novinky ze světa boje proti týrání zvířat, rady a tipy, co můžete udělat i vy atd.).

Motto pro tento týden: Nothing is permanent in this wicked world, not even our troubles. (Charlie Chaplin)

Zdroj obrázku

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Aktualitky za tento měsíc 52 pajenka®svetu.cz 06. 01. 2013 - 15:27