Konopí je lék a hon na čarodějnice

5. září 2010 | 22.24 |

KJL je občanská společnost, od roku 2008 jedinou českým státem registrovanou společností s oprávněním k zacházení s léčivým konopím. Jejich hlavním cílem je získávat a šířit poznání o účincích a využití konopí, zejména léčbě a samoléčbě konopím a samozřejmě legalizace pěstování konopí za léčebnými účely (!!!) a dekriminalizace nemocných lidí, kteří užívají konopí pro zmírnění svých obtíží. "Přestože není od roku 2006 díky judikátu Nejvyššího soudu pěstování konopí automaticky totožné s výrobou drog dle trestního zákona, přestože je díky judikátu Nejvyššího soudu od roku 2008 povoleno pěstovat, zpracovávat a držet zpracované konopí k léčebným účelům a nejde automaticky o výrobu či držení drog dle trestního zákona, přesto nižší soudy, státní zastupitelství a policie či přestupkové komise jednají i nadále v rozporu s těmito judikáty a nemocné občany kriminalizují a popírají jejich ústavou garantovaná práva. 
Přestože nový trestní zákon je v prosinci 2009 díky kritice pěstitelů kaktusů zpochybňován samotnými ministry a poslanci, pacientů léčících se konopím se dosud žádný vládní činitel a parlamentní politická strana nezastali. Od roku 2010 se přitom právní situace konopných pacientů a léčitelů ještě zhorší, pokud nedojde k nápravě."
Představenstvo KJL tvoří VŠ vzdělaní lidé-dva mají titul MUDr., tři Mgr. a jeden Ing. tedy je zcestné představovat si je jako gaunery, kteří někde na rohu prodávají trávu puberťákům. Zrovna před pár dny proběhla v médiích zpráva o opětovném zničení konopného pole výkonného místopředsedy KJL Mgr.Dušana Dvořáka, který pracuje jako psychoterapeut a adiktolog (tedy odborník na závislosti!), je nositelem řady českých a zahraničních cen, který vzdělává a léčí vážně nemocné a spolupracuje s vědeckými institucemi na výzkumu léčebných účinků konopí. 12členné policejní komando (!) zabavilo na farmě v Ospělově na Bouzovsku, která patří jemu a jeho manželce, kolem 330 rostlin léčivého konopí (zhruba 100 kilogramů léčebné byliny). Konopí si v Ospělově nechaly pěstovat stovky nemocných z celé České republiky na základě smlouvy s odbornou společností Konopí je lék, která má tamní pozemky pronajaty. Oba manželé jsou stíháni a Dvořákovi hrozí 10 let za mřížemi, byť sama policie nikdy nezjistila, že by se zde vypěstované konopí prodávalo narkomanům a KJL je jako občanské sdružení řádně registrováno ministerstvem vnitra od roku 2008. 
Sám Dvořák je i proti kouření marihuany a říká: "Dávkování konzultujeme s lékařem, a pokud pacient nemá doporučení lékaře, nic nedostane. Zásadně nedoporučuji, aby se konopí kouřilo. To se většina účinných látek spálí. Proto vyrábíme různé výtažky. Když budu mít záruku, že nebudou stíháni, přivedu k soudu lékaře i desítky pacientů, kterým konopí pomohlo."
Další obětí hysterického honu na uživatele konopí pro léčebné účinky je např.publicistka a překladatelka Libuše (Buška) Bryndová, která byla 3 roky popotahována po soudech za to, že doma pěstovala více než 5 rostlin ze kterých vyráběla masti a tinktury pro zmírnění zdravotních obtíží (artritidy a astmatu). Letos v červnu byla Krajským soudem v Táboře zproštěna všech obvinění.
Inu, farmaceutické společnosti mají hrůzu z toho, že by se lidé odklonili od drahých léků a různých chemo/radio/apod.terapií, takže lobbují a stát je samozřejmě podporuje, protože z konopí mu nejdou vysoké daně jako z mnohem nebezpečnějšího chlastu a cigaret, které jsou ale pochopitelně v pořádku. A lidé (byťVŠ vzdělaní, ve středním věku, tedy žádní "zhulení puberťáci"), kteří obhajují pěstování konopí pro léčebné účely budou asi ještě dlouho považováni za "feťáky", kteří by to stejně všechno prodali v parku dětem. Smutná to společnost.

www.konopijelek.cz/

http://www.bushka.cz/

www.dusandvorak.cz/

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře