Alkohol vs.marihuana podruhé

6. duben 2010 | 14.00 |

Už kdysi jsem tu článek na toto téma psala: marieke.pise.cz/71157-alkohol-vs-marihuana.html a můj názor je stále stejný, ale musím se k tomu vrátit, protože tohle mě fakt dostalo: www.novinky.cz/domaci/196669-chyceny-kurak-marihuany-pokute-neunikne-bude-stacit-svedectvi-policisty.html Takže nejenže budeme kriminalizovat lidi, kteří se vypěstovali políčko pro vlastní spotřebu, popř.pro spotřebu svých kamarádů. Teď budeme honit i lidi, co si venku zapálí jointa. Brala bych to, kdyby se na veřejnosti nesměla požívat žádná droga, tedy nejen tráva, ale i alkohol a cigarety. Ale nevím jak vás, mně teda v parcích a jiných veřejných místech častokrát mnohem víc obtěžovali ožralci než lidi, co si zapálí jointa. Jenže alkohol je legální, všude jsou na něj reklamy a kdo nepije není snad Čech. Nebudu se opakovat z minulého článku, ale alkohol zničil zdraví, životy, vztahy i celým rodinám-sem tam si zahulit je proti tomu nic (samozřejmě všechno s mírou). Ano, jsou lidi, co začali na trávě a skončili na heroinu. Ale jsou i lidi, co sem tam kouří už mnoho let a jsou úplně normální-mají školu, zaměstnání, peníze. A jsou lidi, co nikdy nezkusili ani trávu ani heroin, ale chlastají jak hovada a ničí sebe i své okolí. Tak mě napadlo-znáte někoho, kdo by si zahulil a byl z toho agresivní? Já teda ne. A to se s kuřáky marihuany přátelím (ne, nejsou to asociální feťáci). Zato je úplně normální se opít, poprat, rozmlátit hospodu a doma ještě dát manželce přes držku. O vraždách a znásilněních pod vlivem alkoholu nemluvě, ale fakt si nedokážu představit, že by to udělal někdo po jointu. Zažila jsem spoustu hrubých ožralých chlapů, ale nikdy jsem nezažila, aby se ke mně nebo k někomu jinému choval hrubě člověk, který si zrovna zakouřil.
Prostě je to pokrytectví. Na kuřáky marihuany se pořádají hony, ale alkohol je naprosto v pořádku, že.
A nebyla bych to já, abych se tady nezmínila o našich milých bílých bratrech-neonacistech. Pokud máte FB, můžete si všimnout, že většinu stránek proti drogám, včetně marihuany tam zakládají nebo jim fandí náckové. Náckové se totiž prezentují tím jak jsou strááášně proti drogám a všichni anarchisti, pankáči a další lidi, co s nima nesouhlasí jsou fetky. Přitom většina nácků chlastá jak hovada. Opět krásná ukázka pokrytectví. Á propos, slyšeli jste někdy o hnutí Straight Edge (SxE)? Jestli ne, mám i jeden článek na blogu: 
marieke.pise.cz/34199-straight-edge.html Lidé vyznávající SxE neužívají žádné omamné látky, tedy ani alkohol ani marihuanu ani cigarety. A víte mezi kým se toto hnutí začalo šířit? V 80.letech v PUNKOVÉ komunitě! A dodnes je SxE vyznavačů na hardcore a punkové scéně nejvíc! Tím už tak nesmyslné tvrzení, že pankáč=feťák pozbývá smyslu ještě víc a náckové s SxE nemají nic společného, ti se k němu dostali až později a snaží se tam přitáhnout na svou stranu lidi, aniž by se zmiňovali o tom, že SxE vzniklo mezi jejich největšími nepřáteli...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Alkohol vs.marihuana podruhé inka 06. 04. 2010 - 17:06
RE: Alkohol vs.marihuana podruhé marieke* 06. 04. 2010 - 18:29
RE(2x): Alkohol vs.marihuana podruhé inka 06. 04. 2010 - 20:45
RE: Alkohol vs.marihuana podruhé death mannequin 06. 04. 2010 - 21:34
RE: Alkohol vs.marihuana podruhé kolousek 07. 04. 2010 - 20:32
RE: Alkohol vs.marihuana podruhé marieke 07. 04. 2010 - 21:11
RE(2x): Alkohol vs.marihuana podruhé spytihnev-vlidny 11. 04. 2010 - 15:40
RE: Alkohol vs.marihuana podruhé kolousek 08. 04. 2010 - 00:10