Sweeney Todd

25. březen 2008 | 21.51 |

Am.muzikál, 2007. Hrají: Johnny Depp (Todd), Helena Bonham Carter (Mrs.Lovett), Alan Rickman (Turpin), Sacha Baron Cohen (Pirelli), Jamie Campbell Bower (Anthony) a další. Režie: Tim Burton.

Historický muzikál s ponurou atmosférou se odehrává v temných uličkách, zapadlých krámcích a domech Londýna 19.stol.
Hlavním hrdinou je holič Benjamin, který byl nespravedlivě odsouzen k vyhnanství. Důvodem bylo, že vlivný soudce Turpin se zamiloval do Benjaminovy krásné manželky a rozhodl se soka odstranit. Po 15 letech se Benjamin, který si nyní říká Sweeney Todd vrátí do Londýna, aby se pomstil. Má jen dva přátele-majitelku pekařského krámku Nellie Lovett, která je do něj zoufale zamilovaná a mladého námořníka Anthonyho. Od Nellie se dozví, že manželka se otrávila jedem a jejich dceru adoptoval Turpin a uvažuje o svatbě s ní.
Turpin jej nepozná když mu Todd nabídne své holičské služby. Zrovna se jej chystá zabít když do holičství vtrhne Anthony, který se do Toddovy dcery zamiloval a oznámí, že s ní chce uprchnout. Turpin dívku okamžitě odveze na neznámé místo. Todd je natolik zoufalý a pomatený z toho, že mu pomsta nevychází a brutálně vraždí lidi, kteří chodí jako zákazníci do jeho holičství. Společně s Nellie, které upadá její obchod s pečivem pak maso z mrtvol přidávají do koláčků, které jdou velmi na odbyt. Nellie sní o tom, že až vydělají dost peněz tak se za Todda provdá a budou spolu žít v klidu a míru u moře, on má však stále v hlavě svou bývalou ženu, dceru a Turpina...
Snímek by mohl mít méně scén, kde se jen sedí a zpívá a více humoru, má však docela zajímavý (a krvavý) konec a milovníky dark atmosféry jistě zaujme.
Z mně neznámého důvodu zde hrálo hned několik herců, které známe z filmů o Harrym Potterovi a roli samolibého kadeřníka si střihl "Borat" Sacha Baron Cohen.

sw.JPG


depp.jpg

sweeney-todd-de

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Sweeney Todd constricted 21. 01. 2009 - 11:02