ALENKA V Ř͊I DIVŮ (Alice in Wonderland)

26. srpen 2010 | 14.06 |

Am.film, 2010. Hrají: Mia Wasikowska (Alenka), Johnny Depp (Kloboučník), Helena Bonham Carter (Srdcová královna), Anne Hathaway (Bílá královna), Crispin Glover (Stayne) a další. Režie: Tim Burton.

Již několikáté filmové zpracování na motivy slavné knížky Lewise Carrolla. 
Zde 19letá Alenka má už od dětství živé sny o tajemné říši, kde žijí králíci s vestami, houseňáci a další fantastické věci. K nelibosti okolí ji však tyto vize provázejí až do dospělosti. Na oslavě, kde ji o ruku požádá bohatý, ale poněkud přitroublý a nudný mladý lord, jej odmítne a uteče za králíkem, kterého zahlédla utíkat mezi stromy. Propadne se do jeho nory a ocitne se v říši divů, přesně té o které se jí odmalička zdávalo. Alenka je tak vtažena mezi věčný boj dobra a zla-zde prezentovaný dvěma znesvářenými královnami-sestrami, zlou a ošklivou Srdcovou, jejíž dvořané nosí falešné velké nosy, uši nebo břicha, aby byli škaredí jako ona a hodnou Bílou na jejíž straně stojí i bláznivý Kloboučník.
Nejnovější počin Tima Burtona získal v hodnocení uživatelů v databázi čsfd jen 71%, ale já stejně většinou s komentáři na čsfd nesouhlasím (zřejmě nejsem dostatečně intelektuální divák Mr. Green) anebo Burtona nekriticky zbožňuju, protože žádné zvláštní výhrady nemám-Johnny a Helena byli jako vždy úžasní, představitelka Alenky Mia Wasikowska je taky velice zajímavá a talentovaná, efekty i příběh se mi líbil a je to prostě příjemné fantasy potěšení pro oči. Já osobně dávám rozhodně víc než 71%.

alice-in-wonderland
 

alice-in-wonderland-wonderland

alice-in-wonderland-cat

alice-in-wonderland-white-quee

johnny-depp-alice-in-wonderlan

alice-in-wonderland (1)

Anne Hathaway Alice in Wonderl

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

Komentáře

RE: ALENKA V Ř͊I DIVŮ (Alice in Wonderland) pajenkaŽsvetu.cz 26. 08. 2010 - 15:46
RE: ALENKA V Ř͊I DIVŮ (Alice in Wonderland) veruce 30. 08. 2010 - 02:31