Arkona

28. říjen 2011 | 12.01 |

arkona1Po delší době vám chci představit tentokrát zahraniční kapelu. Skupin s tímto názvem je více, já mám na mysli pagan/folkmetalisty z Moskvy, jejichž frontmankou je úžasná Maria "Masha Scream" Arhipova, která dokáže growlovat stejně dobře jako kdejaký chlap :-)
Kapela (název je odvozen od nejsevernějšího německého mysu na ostrově Rujana, kde bylo poslední středisko slovanského pohanství. Arkona byla zasvěcena pohanskému bohu Svantovítovi. Roku 1168 byla Rujana dobyta dánským křesťanským králem a Arkona byla z podnětu dánského arcibiskupa zničena, Svantovítova původní socha rozsekána a na ostrově proběhlo násilné pokřesťanštění) se dala dohromady roku 2002, kdy se parta nadšenců do pohanství rozhodla založit i hudební skupinu, která bude odrážet jejich filozofii a hudební vkus. Téhož roku vydali i své první demo a na začátku dalšího začali koncertovat.
Nyní vydávají alba u významného metalového labelu Napalm Records. Nejnovější (letošní) se jmenuje Slovo, mě poprvé zaujali 2 roky starým Goi, Rode, Goi!
Současnou sestavu tvoří již zmiňovaná Masha (zpěv), Sergej "Lazar" (kytara), Ruslan "Kniaz" (baskytara), Vlad "Artist" (bicí) a Vladimir "Volk" (lidové aerofony-nevím, jestli jsem to vydedukovala správně, v angličtině je to wind ethnic instruments).
Arkona zpívá rusky a ve své hudbě se věnuje slovanskému pohanství, mytologii, legendám, tradicím a slávě.

Oficiální stránky: www.arkona-russia.com/

MS: www.myspace.com/arkonarussia

arkona

big_335

Některé písničky:

Liki Bessmertnykh Bogov (moje nejoblíbenější www.youtube.com/watch

Yarilo www.youtube.com/watch

Slavsia, Rus www.youtube.com/watch

Goi, Rode, Goi! www.youtube.com/watch

Stenka Na Stenku www.youtube.com/watch

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Arkona monica otmili 30. 10. 2011 - 14:44
RE: Arkona veruce 06. 11. 2011 - 23:06
RE: Arkona anaal 27. 01. 2014 - 20:35