Silent Stream of Godless Elegy

29. leden 2010 | 12.12 |

SSOGE (nebo také Silenti) se dali dohromady roku 1995 v Hranicích, ale jako své domovské město uvádějí i Ostravu. Jejich styl lze popsat jako ethno/folk/doom metal inspirovaný moravskými lidovými baladami. Zpívají v angličtině, češtině i polštině. Současnou sestavu tvoří Pavel Hrnčíř a Hanka Hajdová (zpěv), Radek Hajda a Mirek Petřek (kytara), Michal Sýkora (violoncello), Pavel Zouhar (housle), Dušan Fojtásek (baskytara) a David Najbrt (bicí). 
Poprvé na sebe upozornili roku 96 albem Iron. O 4 roky později získali hudební cenu Anděl v kategorii hard´n´heavy za desku Themes. Rok poté se skupina personálně zcela přeměnila a spojila své síly s uznávaným worldmuzikantem Tomášem Kočkem, který produkoval další jejich výtečné album-Relic Dances. To bylo oceněno Akademií populární hudby jako nejlepší tuzemské hard'n'heavy album roku 2004 a stejné ocenění získalo i v antianketě českých rockových publicistů BŘITVA 2004.
Během svého fungování SSOGE odehráli stovky koncertů a festivalů, předskakovali žánrovým legendám jako Anathema, The Gathering nebo Cradle of Filth a vystupovali i v Holandsku, Belgii, Německu, Švýcarsku a Rakousku.

Oficiální stránky: www.ssoge.com/
Bandzone: bandzone.cz/silentstreamofgodlesselegy
Slovenský článek na Metalopolis: www.metalopolis.net/art_profiles.asp

Pár písniček
Osamělí: 
www.youtube.com/watch
Pohanská: www.youtube.com/watch
Look: www.youtube.com/watch
Winter Queen: www.youtube.com/watch
I Would Dance jsem už dávala do rubriky Song pro tento den, tak házím polskou verzi: www.youtube.com/watch

2009

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře