Eluveitie

27. srpen 2010 | 10.00 |

Eluveitie je švýcarská folkmetalová kapela kombinující prvky starodávné keltské lidové hudby s pagan metalem. Spoustu písní zpívají galsky.
Vznikla roku 2002 na popud hudebníka Christiana "Chrigela" Glanzmanna původně jako studiový projekt několika různých muzikantů. Po úspěchu první DIY nahrávky Vên (v galštině výraz pro divoké veselí) se Chrigel rozhodl udělat z Eluveitie plnohodnotnou kapelu. Současnou sestavu tvoří on (zpěv, loutna, dudy, píšťaly, akustická kytara, irský buben), Meri Tadic (housle, zpěv), Anna Murphy (niněra, zpěv), Merlin Sutter (bicí), Siméon Koch a Ivo Henzi (sólová a doprovodná kytara), Kay Brem (basa), Pade Kistler (dudy, píšťaly) a Martin "Slayer" Kloud (basa, doprovodný zpěv).
Nejprve kapela nahrávala pod nizozemskou značkou Fear Dark a vystupovala i na jejich festivalech, třeba jako předskokané slavných pagan/folkmetalových skupin jako Korpiklaani nebo Cruachan. Pod Fear Dark nahráli remasterované album Vên a další album Spirit. Na konci roku 2007 přešli ke společnosti Nuclear Blast a vydali další alba-Slania (podle dívčího jména, které Chrigel přečetl na 2500 let starém náhrobku), Evocation I: The Arcane Dominion (které zrovna poslouchám a je naprosto geniální-podle členů skupiny první jejich spíše folkové než metalové) a Evocation II: Visions. Nejnovější album vyšlo letos v únoru a jmenuje se Everything Remains (As It Never Was), které je podle Chrigela metalovější než Evocation...a plné melancholie.

www.eluveitie.ch/

www.myspace.com/eluveitie

Eluveitie

Omnos (moje srdcovkawww.youtube.com/watch

Brictom www.youtube.com/watch

Slania´s Song www.youtube.com/watch

Inis Mona www.youtube.com/watch

Thousandfold www.youtube.com/watch

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Eluveitie toruviel 27. 08. 2010 - 19:20
RE: Eluveitie hospodynka 27. 08. 2010 - 20:51
RE: Eluveitie veruce 30. 08. 2010 - 02:29