Criminal Colection

8. listopad 2007 | 17.36 |

Zakládající členové powerpopové (poppunkové) kapely CC-Lišák (basa) a Henny (bicí, zpěv) začínali kolem roku 2002 v kapele Double Details a ještě s 2 dalšími kluky hráli mj. neopunkové písničky od amerických kapel. Jejich názory se ale rozcházely a nakonec se Henny a Lišák trhli. V roce 2004 vznikli CC, teď už i s jejich kamarádem Gabem (kytara).

Své první oficiální album vydali teprve letos, jmenuje se On hledá jeho a dá se říct, že s ním kluci docela prorazili, v hitparádě rockového rádia Rockmax byli jeden čas na 1. místě (i před slavnými zahraničními kapelami!), byli pozváni na Kokrfest do Prahy, hodně se o nich píše na ipunku.

Více o historii kapely nahttp://luczsie.blog.cz/0606/criminal-colectiona další informace nahttp://bandzone.cz/criminalcollection

Na fotce jsou zleva Lišák, Henny, Gabo.


obrazek

Moje vlastní recenze na album On hledá jeho:

Setkala jsem se s názory, že CC jsou popíci, kteří hrají pro holčičky, ptž mj. zpívají i o vztazích a lásce. Ale kdo nezpívá, heh :-D K tomu, že jsou popíci-není to punk, ale oni nikdy netvrdili, že jsou :-) Jejich songy ale nejsou žádný utahaný balady bez nápadu, ale životem a energií nabité melodické písně. Na to jak mladí členové kapely jsou (Henny 17, Lišák 18, Gabo 19) je album CC kvalitní, skvěle zahrané i nahrané a songy nejsou žádný bláboly.
Hennymu (který hraje na bicí a zároveň zpívá+ještě píše texty) sice občas nejde rozumět, ale hlas má hodně příjemný.
Písně jsou jak o vztazích mezi lidmi-a nejen o lásce, ale i o závisti nebo nenávisti (Já vím, Nevidíš, On hledá jeho...) tak o současném světě z pohledu mladých lidí (Svět, Věci, co nás baví,...). Texty nejsou špatné, i když třeba již zmíněná Narkotika používají lepší a nápaditější obraty-ale jsem přesvědčená, že i tohle se bude zlepšovat, kluci na to mají!

obrazek

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře