Dovolená narkotika

8. listopad 2007 | 21.57 |

Punkrocková kapela DN vznikla v roce 2004 ve složení Jožin (zpěv), Štěpa (bicí) a Mira (basa). Ačkoliv měli už od samého vzniku problémy s tím, kde zkoušet, podařilo se jim během léta 2005 natočit ve studiu Pro Marts debutové album Můžeš za to ty?!

Na koncertech jim však chyběla kytara a načas u nich hrál kamarád Laďa. Ten nyní nehraje a nahradil ho Šíša). Poslední změnou ve složení je odchod Štěpy (po matuře se dostal na studia do Prahy a stěhuje se), kterého nahradí Dandy z Nášlapné miny.

Více na www.bandzone.cz/dovolenanarkotika kde najdete další informace a také zdarma ke stažení album Můžeš za to ty?! Texty písní jsou na www.supermusic.sk -stačí vyhledat Dovolená narkotika.

Moje vlastní recenze alba: Můžeš za to ty?!

Hudba-Klasický punkrock, žádné překvapivé a převratné hudební postupy, ale na to, že to jsou mladí kluci, kteří skoro nemají kde zkoušet tak hrajou na své nástroje dost dobře. Líbí se mi, že jim to tak odsejpá, žádné utahané místa nebo utahané balady. Sice něco pomalejšího tam chybí, není tam ani jedna pomalá písnička, ale nakonec co na tom : -)
Zpěv-Slabší místo, zpěvák má sice sympatický hlas, ale chvílema nestíhá nebo mu nejde rozumět, ale dá se to přežít.
Texty -Naopak nejsilnější stránka, místy mi evokuje Vypsanou fiXu, i když by se klidně mohli obejít bez prvoplánových vulgarit. V některých písních jsou ale krásný obraty, např v Euforii-"dovolená s nožem ve vlastní vaně, pěnou a třešňovou příchutí", "s pocitem ničeho žít se mi zdá fajn" nebo v Sanatoriu-"směj se, jak morbidní je pocit zvracet svou krev přímo v kláštěře", "vezem se vozíkem, tunel je zátiší, jenže to bolí když jedem dál, psychické poruchy, práškové pohledy, hosté se hromadí (u sanatoria ráj)". Texty mají hodně do sebe a doporučuju si je pořádně poslechnout a zamyslet se nad nimi.
Nejvíc se mi líbí písničky Bráchu má Joe, Euforie a Sanatorium

obrazek


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.29 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře