KUKY SE VRACÍ

26. prosinec 2010 | 18.04 |

Kuky-se-vraci-5Čes.loutkový film, 2010. Režie: Jan Svěrák.

Malý Ondra trpí astmatem a maminka mu jednoho dne vyhodí jeho nejoblíbenější hračku-medvídka Kukyho, který se nesmí prát a prach na něm usazený nedělá Ondrovi dobře. Chlapec pak ve své mysli prožívá s Kukym neuvěřitelná dobrodružství. Méďa se nejprve ocitne na skládce odkud ale uteče. V blízkém lese se ho ujme kapitán von Hergot-něco jako lesní skřítek, který se stará o celý les i zvířata v něm. Ten zrovna řeší nepříjemnou situaci-jeho funkci chce získat bezohledný Anuška a jeho parta pomahačů ze skládky, kteří zas chtějí Kukyho unést zpátky, protože ze skládky utekl. Jelikož je to také pohádka, kapitán je vykreslen jako největší klaďas, zatímco Anuška a jeho parta jako totální záporáci, jak už to v pohádkách bývá. Jejich spor vyvrcholí dobrodružným honem o záchranu ptačích vajíček.
Na filmu se tentokrát nepodíleli jen dva Svěráci, ale už tři-nejmladší Ondřej v roli stejnojmenného dětského hrdiny a zároveň namluvil Kukyho. Kapitánovi propůjčil hlas Zdeněk Svěrák, ale film je celkově přehlídkou (byť spíše hlasovou) těch nejlepších českých herců-lesní postavičky dále namluvili Petr Čtvrtníček. Jiří Lábus, Pavel Liška, Jiří Macháček a další. V roli maminky se objevila Kristýna Nováková-Fuitová, která se kdysi proslavila rolí Jindřišky z Pelíšků a bezdomovce si střihl Oldřich Kaiser.
Dlouho očekávaný snímek některé nadchnul, jiné zklamal, pro mě to byl pěkný film s krásně propracovanými loutkami, odehrávající se v krásném lesním prostředí, typický svěrákovský laskavý humor a pěkná hudba, byť ji už neskládal Ondřej Soukup, ale slovenský skladatel Michal Novinski. 
Dávám 4/5.
Stupnice: 1-odpad, 2-nuda, 3-průměr, 4-pěkný film, 5-špičkový film

551029_kuky-se-vraci

kuky01-20101125

3705

kuky_se_vraci

557433-img-sverak-kuky-se-vrac

550389-img-oldrich-kaiser-kuky

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: KUKY SE VRACÍ constricted 26. 12. 2010 - 23:15
RE: KUKY SE VRACÍ libor 27. 12. 2010 - 16:50