MyPower.cz

25. březen 2011 | 22.47 |

mypowerMyPower je projekt zaměřený na solární energii za využití ostrovního hybridního fotovoltaického systému. Jednoduše řečeno, člověk nemusí využívat placené elektřiny od ČEZu, ale zadarmo-ze slunce. Fotovoltaiku lze používat na chatách, v domácnostech i firmách. Jedinou investicí je nákup solárních panelů, které se umístí na střechu popř.brát elektřinu od solárních elektráren, které ale naše chytrá vláda dotuje nelogickým způsobem a mezery se musí doplácet tím, že se zdražuje elektřina od ČEZu.
Přítel má na chatě 4 solární panely, které utáhnou všechny důležité spotřebiče-dva PC a notebook, světla, nabíječku mobilu a foťáku, wi-fi anténu nebo bedýnky. V zimních měsících bylo pořeba doplňovat energii centrálou, ale jakmile začalo víc svítit stačilo centrálu zapnout před měsícem a půl, takže teď zvládají solární panely všechno samy.
Na stránkách MP lze najít fórum pro lidi se stejnými zkušenostmi i ty, kteří zkušenosti teprve hledají, grafy a schémata, novinky, fotografie, návody a rady pro zájemce nebo i odkaz na mapu oblačnosti. Stránka funguje i na Facebooku. A kdyby měl někdo zájem může si pořídit i placky nebo trička se sluníčkovým logem ;-)

mypower.cz/

Rozhovor s přítelem: www.ekobydleni.eu/domy/rozhovor-filip-prochazka-majitel-ostrovniho-fotovoltaickeho-systemu

Placky a trička: forum.mypower.cz/viewtopic.php

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: MyPower.cz spytihnev-vlidny 26. 03. 2011 - 00:05