P.H.M.Atwater: Světlo ve tmě

5. duben 2011 | 21.35 |

VioletAngelsFascinující kniha, která se zabývá tzv.zážitky blízké smrti, tedy tím, co zažili lidé během klinické smrti, kterou přežili a poté o své nadpozemské zkušenosti promluvili. Autorka se začala o tento fenomén zajímat, když sama prožila 3x klinickou smrt. Poté se sešla s řadou lidí, kteří prožili totéž, stala se členkou společnosti IANDS (International Association for Near-Death Studies) a vypracovala a rozeslala řadu dotazníků. Hovořila nejen s lidmi, které klinická smrt postihla, ale též s jejich rodinami a přáteli.
Zkušenosti blízké smrti většina lidí popisuje jako krásné a fascinující, s neuvěřitelně zářivými barvami a světly, které na zemi nemají obdoby, anděly, nadpozemskou hudbou, často i s Ježíšem. V těchto chvílích cítí jen nekonečnou všeobjímající lásku, radost a extázi a mnohým se nechce vrátit se zpět. Často si ale uvědomí, že mají na zemi ještě nějaký úkol. Zážitky však mohou být i "pekelné" s temnými vířivými tunely, pocitem pádu a zimy a objevují se v nich děsivé postavy. To se často děje lidem, kteří celý život trpěli (i hluboce potlačeným) vztekem, zlostí nebo (náboženským) fundamentalismem. Typické je také schopnost sledovat své "mrtvé" tělo a okolí (lékaře, sestry, rodinu) z výšky a slyšet je nebo jim dokonce číst myšlenky či telepaticky komunikovat s lidmi, kteří se také zrovna nacházejí v tomto "mimoprostoru".
Pro většinu lidí je návrat po klinické smrti psychicky náročný. Vidí svět úplně jinak než dříve, cítí se odcizení a často se bojí promluvit, protože mnoho lidí se zkušenostmi blízké smrti bylo (hlavně v minulosti) zavřeno na psychiatrickou léčebnu. Zvlášť těžké to je, když během sledování ostatních "shůry" dokázali přečíst i nejhlubší myšlenky svých přátel a rodiny. Hodně lidí se po zážitku zkušenosti blízké smrti rozvádí a cítí potřebu věnovat se duchovnu, pomáhat a léčit ostatní. Mnohdy v sobě objeví léčitelské nebo parapsychologické schopnosti o kterých do té doby nevěděli.
Zajímavostí je, že typické je pro ně zvýšení citlivosti na hluk včetně úplné změny hudebního vkusu, vnímání elektromagnetického pole v okolí (elektrické spotřebiče se v jejich přítomnosti chovají nestandardně, "blázní"), zlepšení inteligence, schopnosti se učit a další nadání. Hlavním prvkem však je, že od této doby se už nebojí smrti.
Líbilo se mi vysvětlení autorky, že smrt je vlastně něco jako posun do jiné dimenze a časoprostoru, kde neplatí žádné naše fyzikální zákony, čas, teplota vzduchu atd.
Další kapitoly se týkají těchto zkušeností u dětí, které je také zažívají (nikdy ale ne negativní), odlišností a výjimek v průběhu klinické smrti, tzv."pseudoposmrtnými" zkušenostmi (člověk je třeba i při vědomí, ale zrovna prožil tak silný šok nebo kolaps, že se také ocitne mimo své tělo a zemi), organizacemi, kde získat radu, pomoc a více informací, parapsychologií, doporučuje knihy na tato témata atd.

 
Autorka léta spolupracuje s emeritním profesorem psychologie na univerzitě v Connecticutu a vědcem v oblasti zážitků blízké smrti Kennethem Ringem, zde je jeden z příběhů-
tinyurl.com/3d2w5zp

O autorce: 
P.H.M. Atwater (vl.jménem Phyllis Marie DeKeyser) se narodila 19.září 1937 v Twin Falls v Idahu. Jako malou ji adoptoval policejní důstojník Kenneth L.Johnston, který ji naučil všímat si různých zvláštností i maličkostí ve svém okolí. Roku 1956 se provdala za Johna Bernarda Huffmana se kterým má tři děti. Od roku 1980 je provdaná za druhého manžela Terryho Younga Atwatera. 
Dlouho pracovala jako investigativní novinářka a reportérka a za svou práci získala v Idahu několik ocenění. Založila Inner Forum, první neziskovou organizaci v Idahu, která se zabývala metafyzičnem a také první Severozápadní úřad mluvčích zabývajících se metafyzickými tématy. Dále se zabývá numerologií, hypnózou a je členkou Americké federace astrologů, Sdružení autorů a Autorské ligy Ameriky. 
Zážitky blízké smrti se intenzivně zabývá od roku 1978, poté, co se odstěhovala do Virginie. Stala se jedním z průkopníku výzkumu následků zážitků blízké smrti, změny vědomí, posunů v realitě nebo vzpomínek na budoucnost. Dále se zabývá jasnovidectvím, prekognicí, déja-vu, parapsychologií a indigovými dětmi. 

Oficiální stránky P.H.M.Atwater: 
www.cinemind.com/atwater/
Oficiální stránky organizace IANDS: iands.org/home.html

Tuto knížku jsem nezařadila do knižní rubriky, ale do záhad, protože si myslím, že tato tématika je velmi záhadná, jako ostatně vše, co se týče smrti a toho, co existuje po ní. Už od počátků lidstva je to oblast, která snad téměř každého zajímá a vznikla i spousta myšlenkovým směrů od materialistického pojetí, že po smrti není nic, po buddhistickou a hinduistickou reinkarnaci, křesťanské nebe nebo peklo, islámský ráj atd. A jaký je váš názor? Opravdu můžeme nahlédnout do posmrtné budoucnosti a pak se vrátit? Je smrt definitivní nebo se jedná o posun jinam? Věříte zážitkům lidí, co prožili zkušenost blízké smrti?

Zdroj obrázku: iriska9.sblog.cz/esp/

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: P.H.M.Atwater: Světlo ve tmě kolousek 05. 04. 2011 - 23:29
RE: P.H.M.Atwater: Světlo ve tmě veruce 06. 04. 2011 - 15:47
RE: P.H.M.Atwater: Světlo ve tmě marieke 07. 04. 2011 - 19:30
RE: P.H.M.Atwater: Světlo ve tmě kolousek 07. 04. 2011 - 21:33
RE(2x): P.H.M.Atwater: Světlo ve tmě marieke 07. 04. 2011 - 21:40