Domov

8. duben 2011 | 21.05 |

IMG_0176Článek na Téma týdne pro AK Snílků libere.blog.cz/1104/ctrnacty-tyden-domov
Momentálně mám vlastně domovy tři-na Vsetíně s mamkou a Eliškou, v Ostravě na kolejích a u přítele na chatičce. Slovem domov ale označuju ten první. V okolí znám spoustu stejně starých i mladších lidí, kteří už bydlí s partnerem, ale já se zatím do toho nijak neženu :-) Stejně jsem přes týden ve škole a ještě nějakou dobu budu, takže je to myslím, zbytečné. A pocit domova mám i u babičky a dědy, protože jsme tam s mamkou do mých cca 11 let bydlely, takže tam znám každý kout a pořád miluju chodit k babičce a dědovi na sobotní nebo nedělní oběd.  
Koleje se jako domov počítat vlastně nedají, sice tam máme prima partu a já mám normální spolubydlící, ale problémy s internetem a teplou vodou mi už sebraly několik let života :-/ Není to tam sice nejhorší, nakonec jsem ráda, že jsem nešla na tu Vistu, protože co vím od spolužačky a z jejich FB stránek tak jenom čumím, co se tam děje, ale stejně se vždycky těším až ve čtvrtek odjedu domů.
Co se týče současného bydliště, bydlíme v postarším narůžovo (ne zas nějak řvavě :-D) natřeném cihláku se šesti byty. Výhled je ok-parčík a o kousek dál směrem dozadu les a taky tam býval klid, dokud naproti skoro vedle sebe nepostavili Kaufland+OC a Hypernovu, takže teď od brzkého rána až do večera kolem proudí davy aut, přes týden i o víkendu, což mi dost vadí :-/
Jinak doufám, že moje budoucí doma bude tady na chatičce u přítele. Už jsem nedávno psala, jak si tady můj šikovný muž zařídil elektřinu ze slunce-
marieke.pise.cz/133238-mypowercz.html. Nepotřebujeme žádný luxus, to, co tu zatím je nám stačí (ještě je tedy v plánu koupelna a pračka). Nijak mě nelákají ty moderní "hi-tech" byty nebo apartmány, s domácím kinem, obrovským stereem a vše vyvedeným ve sterilní bílé. Na pohled to sice nevypadá zle, ale pro mě by to nebylo útulné. Já radši orient-barevné koberečky, závěsy s nějakou čínskou nebo japonskou tématikou, zdi v jasných barvách (žlutá, zelená...), malý oltářík na meditace, přírodní nábytek...no, prostě, všechno snad jednou bude ;-) Taky chceme zahradu s potůčkem, kamínky a mým vlastním záhonkem s květinami-to by mohlo být už letos, sice jsem ještě nikdy nezahradničila, ale láká mě to. (Nemá někdo tip na nějakou zajímavou stránku o zahradničení?).
A ještě jedna hodně důležitá věc-domov by pro mě nebyl domovem, kdyby tam nebylo žádné zvířátko. Odmalička jsme vždycky mívali psy, u přítele máme kocoura (Berta bohužel v listopadu zmizela a netušíme, kde je jí konec :-((( ). Sice pořád prudím s koťátkama, ale chápu, že přítel se do toho nehrne, když je tu přes týden sám-tak snad nějaké samy na jaře přijdou :-P A až tu budu žít taky tak tu samozřejmě budou i pejsci, vážně uvažujeme o slepicích kvůli domácím vajíčkům a hlavně můj sen už od dětství, který bych si i v tom nejkrásnějším bytě nemohla splnit-kůň ;-)  
Takže to je takový můj sen a tentokrát udělám vše proto, aby se jednou i splnil

No a na obrázku je "naše" již zmiňovaná chatička :-) Je dost velká-spodní a horní terasa, z druhé strany by mohla ještě jedna, dole je obývák a minikuchyňka, v patře druhý obývák (neboli přítelova pracovna) a ložnice a na půdě plánujeme tu koupelnu a druhou ložnici-ta současná by (snad) mohla být jednou dětský pokoj Dogeyes a taky k ní patří pozemek se spoustou stromů, zahradní domek a záchod je taky normální splachovací v přístřešku vedle.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Domov kolousek 09. 04. 2011 - 00:34
RE: Domov blackbeautiful 10. 04. 2011 - 18:30
RE: Domov marieke 10. 04. 2011 - 23:07
RE: Domov monica otmili 13. 04. 2011 - 18:21
RE: Domov nena 13. 04. 2011 - 20:33