Vycpaná FiXa poprvé na Vsetíně!!!

14. květen 2011 | 10.35 |

Vsetínský Majáles před Domem kultury, 12.5.2011

A tak jsme se my, vsetínští fandové VF, taky dočkali. Márdi a ostatní kluci přijeli ve čtvrtek poprvé na Vsetín Celkově musím pořadatele pochválit za výběr kapel, loni torověnž bylo fajn a letos se jim to také podařilo. Imodium, kteří hráli první, jsem bohužel nestihla (neznám celou jejich tvorbu, ale to co ano se mi líbí a jejich zpěvák je taky moc sympatický), inu tak snad příště, druhou kapelou byl novojičínský pop-punk Johnny Said The Number, které moc neznám, ale hrálo jim to pěkně a bylo fajn si je poslechnout a zlatý hřeb večera tedy VF. Předpokládám, že většinové společnosti by se pořadatelé zavděčili spíš nějakým Kabátem revival nebo Michalem Davidem, ale i my alternativci se chceme pobavit, ne? :-) Akce byla sice malá (i když prostor před DK byl pěkně zaplněný), ale řekla bych, že to bylo lepší než letošní dva ostravské Majálesy z nichž jeden byl placený a na druhém byli Rytmus a Tina...takže jsem letos nenavštívila ani jeden :-/ 
Na FiXku se mi zadařilo stát v první řadě tudíž jsem kluky viděla krásně zblízka a koncert nezklamal. Jsem ráda, že zahráli celý průřez tvorbou, tedy od prvního oficiálního alba Brutální všechno po poslední Klenot. Největší úspěch samozřejmě vzbudily 1982 a Mažoretka, já jsem si úžasně zapařila na mé oblíbené vypalovačky Domácí motokrosař a Komik lobotomik, sborově jsme si zapěli Antidepresivní rybičku, z posledního alba nechyběla Holka s lebkou, z předchozího Fenoménu zazněl Dezolát a kluci vsadili i na hodně starých songů jako  úplně poslední Lunapark, Nina, skvělé San Piego, Kostel-Biohazard-McDonald nebo Odvážný mladý muž na létající hrazdě. No, nebudu to tady všechno vyjmenovávat, jak už jsem psala, průřez tvorbou mě opravdu potěšil. Ze svých oblíbených bych možná ještě uvítala Papírovou hyenu a Samurajské meče (ale FiXa tentokrát hrála spíš rychlejší písničky) nebo Meloun, ale nakonec to vůbec nevadilo, zklamaná rozhodně nejsem ;-)
Snad měli kluci radost, že při jejich prvním vystoupení u nás byla tak skvělá atmosféra, protože my v prvních řadách jsme komunikovali, zpívali a pogovali jako o život :-D A po x letech poslouchání a zbožňování mám konečně první fotku s Márdim () a také pár prohozených vět, když později přišel do místního klubu 3Opice....ale to už jsem byla poněkud hodně v náladě takže si musel myslet, že jsem trapka největší :-D Ale neva...stálo to za to a doufám, že brzy k nám nebo někam poblíž zase přijedou.

Nejkrásnější fotka mého života (teda nemyslím sebe, já už jsem tam značně pomačkaná a červená z toho divokého poga, ale toho pána vedle :-D):

Snímek 142

 Další fotky z akce: dkvsetin.cz/akce/596-majales

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vycpaná FiXa poprvé na Vsetíně!!! editt 14. 05. 2011 - 11:26