Aktualitky za tento měsíc 37

6. červenec 2011 | 14.47 |

col21Co poslouchám: Diskografii kapely Květy.

Co čtu: Během posledních dvou týdnů jsem zhltla Jean-Dominique Bauby: Skafandr a motýl, Louise L.Hay: Já to dokážu, jednu oddechovou detektivku od Hany Whitton a včera jsem dočetla povídky Kouř a zrcadla od Neila Gaimana. Teď začínám Největší z pierotů od Františka Kožíka.

Co sleduju: 4.sérii TBBT a v poslední době mě zaujaly dokumenty na dokumentarni.tv/

Na co se těším: Pořád na Prahu (asi za 2 týdny :-) a na zítřejší "holčičí" den s kamarádkami, které jsem delší dobu neviděla.

Na co se netěším: Stále nic hrozného v dohledu :-)

Co mě potěšilo: Pomalu si u přítele na chatě ochočujeme novou kočičku!Poté, co v listopadu zmizela Berta a už se nevrátila, máme jen Helmuta a ačkoli jsem příteli snažila vykecat díru do hlavy, do pořízení nové kočičky se mu nechtělo, ale teď k nám začala chodit jedna sama od sebe a má i dva malé tygříkyZatím ještě nepřišla tak blízko, aby se dala pohladit, ale často sedí na zahradě nebo u vedlejší chaty, kde teď v poslední době nikdo nejezdí a vyloženě čeká na jídlo. Tak jí vždycky nosím misku a zachvilku je spapaná. Když jdu k ní blíž tak trochu ucouvne, ale na lidi je asi zvyklá, protože přítel ji už jednou zahlédl v chatě (jedla Helmutovy granule :-D) a nedávno tam asi strašila taky, protože my jsme byli nahoře a zničehonic dole spadla sklenička. Takže kdyby se vyloženě bála lidí, tak by asi do obydlené chaty nevlezla. Možná si teď hlídá ta koťátka a proto je opatrná, ale třeba až odrostou tak si zvykne chodit i za námi a pomazlit se, to by bylo super! 
Taky mě potěšilo, že jsem o víkendu (rovněž na chatě) viděla tak blízko odrostlého kolouška, procházel se přímo pod terasou na které jsem stála, měla jsem ho skoro na dosah ruky :-o Pak jsem ale musela jít spravit plot, aby nesnědl zahradu :-( :-D
A nakonec mě potěšil rozhovor s přítelem pro ČRo Leonardo, v pořadu ELOREX 2011-redaktoři projížděli ČR v elektromobilu a přitom navštívili i mého energeticky soběstačného muže a mluví tam o něm moc hezky-rozhovor najdete tady 
tinyurl.com/6xgsf6a (od 40.minuty).

Co mě štve: Ten už více jak týden trvající podzim venku (posledních pár dnů jsem ani nemohla spát, jaká byla v bytě kosa-v červenci!!! Kua, ať ta hnusná zima táhne pryč aspoň přes léto), problémy s jídlem a že každá brigáda, která by se mi líbila, je strašně mizerně placená :-D Psala jsem na jeden server, kde sháněli redaktory, kteří by jim psali články, ale 30-50 Kč za článek, to bych jich musela napsat desítky, aby se to nějak oplatilo :-( To samé posílat vlastní školní výpisky pro nějaký studentský portál-1 Kč za jeden výpisek, no... :-D Jo, kdybych tak dostávala peníze za články na blog Dogeyes (Nemyslím to tak úplně vážně, samozřejmě píšu hlavně pro radost, ale i kdybych za každý článek měla třeba těch 30 Kč tak za toho 3 a půl roku by se s tím už dalo něco dělat Nevinnik).

Co se týče praxe, kterou musíme mít příští rok, všude (když už) chtějí jen bezplatně...jako já chápu, že praxe většinou není nějak královsky placená, ale když to bude 4 měsíce? Je to fakt demotivující, to ať se na mě nikdo nezlobí :-/ 

Co jinak dělám: Snažím se překonat svou příšernou lenost a skoro každý den si aspoň chvíli procvičuju anglinu a němčinu. A obepisuju ty brigády, ale je to těžko, měla bych psát všude, ale když oni všude chtějí komunikativnost, obchodního ducha, sebevědomí, oslovovat lidi a tohle fakt není pro mě :-( Asi fakt skončím jak hajzlbába, protože pro nic jiného nemám buď vlohy nebo talent nebo kvalifikaci :-/ A teď hodlám přeložit jeden delší článek z Guardianu.

Co mě pobavilo: Když už jsem zmiňovala ty kočičky, tak tohle: tinyurl.com/6757rp4 a video s mrňavým buldočkem, který si chce hrát s velkou kočičkou, jenž na něj kouká jak na blbečka :-D www.youtube.com/watch

Návštěvnost blogu za tento měsíc: Za červen 6420 lidí-o více než 2000 víc než loni v červnu :-o (Momentálně 15.místo z 50 nejčtenějších blogů na pise.cz).

Motto pro tento týden: Jen mrtvé ryby plavou s proudem.

Zdroj obrázku: Bohužel nevím, našla jsem ho kdysi u kamarádky na FB, odkud ona, to netuším.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Aktualitky za tento měsíc 37 mixx 08. 07. 2011 - 14:05
RE: Aktualitky za tento měsíc 37 slanka 08. 07. 2011 - 23:48
RE: Aktualitky za tento měsíc 37 toruviel 09. 07. 2011 - 10:13
RE: Aktualitky za tento měsíc 37 marieke 09. 07. 2011 - 20:12