Kirk Reinert a jeho obrázky

13. červenec 2011 | 20.14 |

kr2K.R.je americký malíř a ilustrátor v oblasti jemného umění, fantasy a hororu. K malování ho odmala vedli dědeček-kreslíř a strýc-filmový animátor. Kirk vystudoval Cooperovu školu umění a po absolvování pracoval v reklamě jako ilustrátor a designér a po 3 a půl letech, roku 1981, si založil vlastní studio. 
Stal se jedním z hlavních ilustátorů v žánrech fantasy, hororu a sci-fi. Během své kariéry ilustrátora obálek knih, ilustroval přes 200 knižních obálek včetně série Barbar Conan a romány Clivea Barkera. Získal mnoho cen, např.Ilustrátor obalů knih roku za titulní stranu magazínů Creepy a Eerie a 4x byl vyznamenán cenou Nejlepší obal knihy roku za svou práci s nakladatelstvím Harper/Collins. Jeho ilustrace obálek knih se vystavovaly i ve Společnosti ilustrátorů v New Yorku.
Kirk dále pracoval jako koncepční designér pro jeden velkofilm, ilustroval přebaly hudebních alb a pracoval s rockovými kapelami jako Kiss. Také pracoval jako umělecký režisér pro různé video projekty a podílel se na návrzích vzhledu hraček a balíčků pro hračkářskou firmu Hasbro.
Během posledních 18 let se hlavně věnoval malbě jemného umění, které vystavuje v galeriích v USA a Japonsku. 
Roku 1988 se učil litografický tiskový proces v prestižním Ateliéru Ettinger v N.Y. 
O rok později začal koncepční spolupráci s Lilli Farrell, která je, kromě designérky, také duchovní učitelka a od dětství přírodní léčitelka. Jejich týmová spolupráce se stala katalyzátorem pro vznik zcela nové dimenze Kirkových kreseb a roku 1993 se jejich společné práce staly velmi populární v Japonsku. Od té doby, konají alespoň 2x ročně umělecké výstavní turné po Japonsku. 
Ačkoli má Kirk rád práci s olejovými a vodovými barvami, většinu svých maleb maluje akrylem na desku. 

Vice na www.kirkreinert.com/

kr1

kr3

kr4

kr5

kr6

nightharvest

kr7

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kirk Reinert a jeho obrázky mixx 14. 07. 2011 - 20:23
RE: Kirk Reinert a jeho obrázky wouaf 15. 07. 2011 - 19:40
RE: Kirk Reinert a jeho obrázky jackolo 10. 08. 2011 - 13:35