Poletíme?

24. červenec 2011 | 22.52 |

Brněnští Poletíme? (nebo také Skupina dobře vypadajících mužů) vznikli roku 2006 kolem muzikanta, zpěváka a výtvarníka Rudolfa Brančovského, který dříve působil v kapele Veselá zubatá. Svůj styl označují jako "original banjo punk future jazz band" a současnou sestavu tvoří kromě Brančovského (banjo, kytara, zpěv) dále Jáchym Hájek (trubka, zpěv), Vojta Konečný (housle, zpěv), Ondřej Hájek (klavír, piano, harmonika), Honza Beran (basová kytara) a Daniel Černý (bicí).
Brančovský se s bratry Hájkovými a houslistou Vojtou poprvé setkal na evangelické bohoslužbě v Brně, kde společně jazzovali klasické sborové písně. Většina členů kapely navštěvuje kostely, ale už Veselá zubatá chtěla, podle Brančovského slov, ukázat, že i do křesťanského (evangelického) života mohou patřit pivo, holky a rock'n'roll.
Kdo by čekal nějaké fanatické nudné písně o církvi tak se plete ;-) 
Roku 2008 vydali Poletíme? své první album Jednoduché písničky o veselém životě, před rokem vzniklo album Skupina dobře vypadajících mužů, dále hostovali na dětském albu BongoBonboniéra 3B. 
Celoročně hodně a rádi hrají všude možně, přes léto je můžete potkat na spoustě festivalů (já měla to štěstí na Valašském špalíčku) a fotí si své fanoušky. Svou veselou hudbu se spoustou různých nástrojů doplňují stejně vtipnými videoklipy.

Oficiální stránky: www.poletime.info/
Bandzone: bandzone.cz/poletime

1x5promoPoletime 368

Pár písniček:

Hvězda padá 
www.youtube.com/watch

Mám depresi rád www.youtube.com/watch

Má milá, má milá www.youtube.com/watch

Zuzanka www.youtube.com/watch

Písnička pro Makrelu www.youtube.com/watch

Klaus ukradl propisku www.youtube.com/watch

Zdroj obrázku: tinyurl.com/3qqg7et

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře