Google Plus

27. červenec 2011 | 12.30 |

googlePlus-logoFacebook má asi poprvé vážnou konkurenci. Největší internetový gigant, Google, se rozhodl spustit vlastní sociální síť (už před sedmi lety spustil síť Orkut, která má desítky milionů uživatelů po celém světě, z toho 59% v Brazílii-v ČR je však nejoblíbenější FB, Češi se k němu denně připojují nejčastěji ze všech evropských uživatelů a je jich na něm 3 miliony). G+ však může způsobit odliv lidí, které štvou věčné změny (k horšímu) na FB-naposledy to byl "zprasený" chat, nedostatek soukromí nebo naopak přitáhnout lidi, kteří FB z různých důvodů bojkotují. Už teď, chvíli po spuštění (nejprve se dalo připojit pokud jste měli pozvánku, teď se může zaregistrovat každý, kdo má účet na Googlu-mail), má přes 20 milionů uživatelů.
G+ funguje na podobné bázi jako FB nebo jiné sociální sítě-můžete si přidávat přátele (na G+ je zařazujete do tzv.kruhů), chatovat s nimi (G+ nabízí i videochat), sdílet své myšlenky, fotky, odkazy...S webem můžete pochopitelně pracovat i ve svém mobilu. Na rozdíl od FB slibují vývojáři G+ větší soukromí a (zatím?) se zde nesetkáte s tolika spamy a reklamami.  
G+ lze samozřejmě propojit i s dalšími aplikacemi a službami, které Google nabízí a snadno z nich překlikávat (e-mail, kalendář, dokumenty, fotky, Reader...). Co se týče Readeru, přímo na sociální síti si můžete vybrat nebo najít témata, které se vám pak ukazují po straně jako štítky, takže když kliknete třeba na štítek "zprávy", objeví se vám nejnovější zprávy z různých serverů.
A určitě je tam toho mnohem více, já jsem teprve začátečník :-)
Pro lidi, kteří se nechtějí úplně vzdát FB nebo tam mají více přátel jako já, už exsituje rozšíření 
startgoogleplus.com/ (funguje ale jen pro prohlížeče Google Chrome a Mozilla) díky kterému se vám novinky z FB budou ukazovat na Zdi G+ a statusy svých FB přátel můžete pohodlně komentovat přímo z G+, i když oni jej nemají. Taky můžete každý svůj status nebo odkaz poslat zároveň na G+ i FB. Stejně tak to lze propojit i s Twitterem.
FB tedy ještě neopouštím, ale G+ se zatím jeví jako příjemná a šikovná alternativa-a co myslíte vy? Už jste si ho taky vyzkoušeli? 
Na síť se můžete přihlásit zde: 
plus.google.com/

Mimochodem, i o G+ už kolují různé vtípky, mě velmi pobavil tenhle: img38.imagefra.me/i57p/ekeiram/ion4_060_u932l.png :-DDD
Zdroj obrázku a další recenze alasther.net/2011/tecnics-gadgets-science/1187/

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Google Plus soninka 27. 07. 2011 - 13:53
RE: Google Plus kdo-dneska-ne®blbne.cz 27. 07. 2011 - 13:55
RE: Google Plus spytihnev-vlidny 27. 07. 2011 - 19:22
RE: Google Plus marieke 30. 07. 2011 - 22:04
RE: Google Plus mixx 31. 07. 2011 - 18:56