NA VLÁSKU (Tangled)

2. září 2011 | 18.20 |

na-vlaskuAm.animovaná pohádka, 2010. Režie: Nathan Greno a Byron Howard.

Disney má v posledních letech mimořádnou konkurenci v animovaném studiu Pixar, ale také občas příjemně potěší. Na vlásku je půvabný, moderně animovaný film podle pohádky Rapunzel od bratří Grimmů.
Princeznu Lociku (v originále právě Rapunzel), která má krásné, zázračné a hlavně ohromně dlouhé vlasy, unese už jako malinkou jejím královským rodičům zlá čarodějnice Gothel, aby ji kouzelná moc dívčiných vlasů pravidelně omlazovala. Žijí spolu ve věži, kterou má Locika zakázáno opustit, ale čím je starší tím pochopitelně víc touží poznat okolní svět. Zvl᚝ ji zajímají krásné lampiony, které se každou noc jejích narozenin objevují na obloze-samozřejmě netuší, že je nechávají na její počest vypouštět smutní opravdoví rodiče.
V den jejích 18.narozenin ukradne mladý floutek Flynn Rychlík královský poklad a před strážnými a jejich stopařským koněm Maximem se ukryje právě v čarodějské věži. Locika toho využije, aby ji zrovna Flynn poprvé doprovodil ven a ona se tak mohla podívat na lampiony a odhalit jejich tajemství. 
Klasickou dětskou pohádku oživují komediální prvky, které pobaví i dospělé-s přítelem se nám film moc líbil, zvl᚝ roztomilý je Locičin zvířecí miláček-chameleon Pascal a vypraveč Flynn občas prohodí vtipnou moderní hlášku typu To je vostrý nebo Modří už vědí.
Snímek je rovněž proložen písničkami, by na můj vkus poněkud popíkovými :-D V originále namluvili (a nazpívali) dva hlavní hrdiny populární zpěvačka Mandy Moore a Zachary Levi, v češtině pak Ivana Korolová a Vojta Kotek (ten české znění i režíroval) a roli Mamá Gothel Helena Vondráčková.

navlasku_14

flynn-rider-40213

mother-gothel

d4132d5163_73622481_o2

 Zdroj obrázků: google

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: NA VLÁSKU (Tangled) libor 03. 09. 2011 - 10:10