Můj počítač (aktualizace po více než 3 letech)

8. září 2011 | 20.39 |

Starší článek zde: marieke.pise.cz/64290-muj-pocitac-.html

Tak to hlavní, tedy počítač a monitor, zůstává stejné (ťuk ťuk). Změnila se však jedna důležitá věc, a to operační systém, po 5 letech Windows XP mám doma Linux, konkrétně Debian 6 (Squeeze).
Zůstává i klávesnice (bezdrátová), myš (s kabelem :-D), repráčky (ale ty už dlouho docela chrčí, takže by to chtělo nové) i tiskárna.
Jako prohlížeč už 2 roky používám Google Chrome a spokojenost :-) Doma momentálně s tímto tématem 
tinyurl.com/423ygnq, u přítele tinyurl.com/3ft87gt, ale koukám, že na Chrome webstore jich konečně přidávají čím dál vic :-)
IM už nepoužívám, akorát Skype s přítelem a nejbližší rodinou, jinak mám skoro všechny na FB nebo na fórech. Když potřebuju ICQ tak online z 
www.meebo.com/
Na přehrávání hudby jsem donedávna používala normál Windows Media Player a na filmy BS player, teď mám nějaké programy přímo v L.
Antivirák už zatím používat nemusím, uvidíme, ale L.by měl jít i bez toho.
Abych pravdu řekla, tak programy moc nepoužívám, kromě Open Office, to je základ. Vyhovovala mi i nejnovější verze MS Office, ale tu zas nemůžu mít bez Windows.
Stránky, na které chodím každý den jsou zprávy, moje dva "hlavní" e-maily, FB, dvě fóra, kam pravidelně chodím a můj blog.
Hry taky nehraju, z počítačových jsem jednu dobu hrála jen WoWko a z internetových hraju jen dětské flashovky, strašně dlouho Pet Society na FB, ale tím se mi teď už taky nechce ztrácet čas :-(
A na závěr opět moje pozadí. Ehm, tedy, některé čtenáře možná zklamu, myslím samozřejmě plochu :-D
Doma-nemohla jsem dodolat NevinnikPokud to chápu správně, tak jsou to nějaké sbírací kartičky, škoda, že už nejsem malá :-D


plocha1

A u přítele našeho krasavce


Snímek obrazovky 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Můj počítač (aktualizace po více než 3 letech) libor 09. 09. 2011 - 22:04