Velký knižní dotazník I.část

20. září 2011 | 22.44 |

Opět nalezeno u Veruce (blog.veruce.cz/muj-kout/dotazniky/knizni-dotaznik/). Hned jak jsem ho objevila, tak mi bylo jasné, že si ho taky, jakožto vášnivý knihomol, musím vyplnit a že dobrá příležitost k tomu bude za dlouhých pošmourných večerů na koleji jako zrovna teď :-))) Je ale dost dlouhý, takže ho rozdělím na víc částí.

1.Oblíbená kniha z dětství?
Jé, těch je. Nejraději jsem měla Enid Blyton (mám doma všechny díly Správné pětky, Dvojčat a Záhad) a Astrid Lindgren, překvapivě :-))) Hlavně My z ostrova Saltkråkan, u té si pobrečím dodnes. Taky jsem milovala knihy o koních, hlavně sérii Bibi a Bubi od Tiny Caspari a můj velký poklad je Zlatý věnec, strašně stará knížka s pohádkami, povídkami a básničkami od českých autorů a krásnými ilustracemi. Ale bylo tam i dost krváků o sirotcích a macechách, co "když vlasy češe, krev potůčkem teče" :-D
Pak třeba Vousy na mašličku (japonské pohádky, ale některé byly strašně smutné, teď bych u toho asi brečela), Rozprávky strýčka Rémuse, měla jsem moc ráda Barunku od Zápotockého, kterou mamka vyhrála v nějaké výtvarné soutěži, když ještě chodila na ZŠ (to jsem samozřejmě tehdy nevěděla, že byl Zápotocký komouš, no, v té knížce se to samozřejmě taky odráží, ale tehdy mi to tak nepřišlo, že jo), knížky od Sekory a všechny ilustrované Helenou Zmatlíkovou

2.Co právě čteš?
Stephen King: Svědectví a Antonín Bajaja: Zvlčení, o obou plánuju napsat na blog až je dočtu.

3.Máš teď nějakou rezervaci v knihovně?
Ne, pokud tu knihu nepotřebuju třeba do školy, tak si počkám až bude k mání.

4.Knižní zlozvyk?
Nevím, jestli je to zlozvyk, ale občas jich čtu víc naráz, ale pokud se v tom neztrácím tak v pohodě :-) Jinak knihy miluju a nikdy by mě nenapadlo je trhat, čmárat do nich apod.

5.Co máš zrovna půjčené z knihovny?
Kromě těch dvou, co teď čtu ještě Hanu Andronikovou (viz 
tinyurl.com/6b35n92), Phillipa Gregory: Králová přízeň (je to myslím i film) a Javier Moro: Červené sárí (skutečný příběh Sonii Gándhí).

6.Máš čtečku e-knih?
Ne a neláká mě to. Na cesty je to určitě praktické, ale já jsem zvyklá vždycky tahat knížky a navíc by mě to ani tak nebavilo, nemoci si obracet stránky, čichat k nim a tak. Prostě klasika je klasika :-)

7.Preferuješ číst jednu knihu nebo víc knih naráz?
Většinou jednu, ale občas se to tak přihodí, že jich čtu víc :-)

8.Změnily se tvoje čtecí návyky od doby, co jsi začala blogovat?
Ne, proč? Na knížky si čas udělám vždycky a blog je fajn v tom, že si tu můžu vést čtenářský deník, dřív jsem ho teda taky psala, ale do sešitu.

9.Nejhorší kniha, kterou jsi letos přečetla?
Knihy, které mě nebaví, nedočítám takže nevím. Naposledy jsem se nemohla začíst do kultovní cyberpunkové knihy Neuromancer od Williama Gibsona.

10.Oblíbená kniha, kterou jsi letos přečetla?
Jé, to si nepamatuju, četla jsem spoustu skvělých knih :-)

11.Jak často čteš knihy mimo svůj oblíbený žánr?
Mám ráda téměř všechny žánry, takže těžko říct :-) Ale většinou, když mám prostě chuť a zaujme mě nějaké téma a chci se o něm dozvědět víc.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Velký knižní dotazník I.část mixx 25. 09. 2011 - 13:14
RE: Velký knižní dotazník I.část veruce 25. 09. 2011 - 22:28