Smrtí nic nekončí

22. září 2011 | 22.14 |

Dnes sem dávám ještě jedno video od Alue (karolinaloskotova.blog.cz/) tentokrát na téma, které zajímá skoro každého nebo o něm minimálně občas přemýšlel a to, co se vlastně děje po smrti a jak je to s komunikací s dušemi (duchy) zemřelých. Video podbarvují scény z tematicky zaměřeného filmu Jak přicházejí sny (What Dreams May Come) s Robinem Williamsem a Cubou Goodingem Jr. (hlavní hrdina filmu se po autohavárii ocitá ve zvláštním stavu mezi skutečností a nicotou a později přichází do podivuhodného světa, vytvořeného jeho představami, vzpomínkami a sny z něhož může sledovat i svou pozůstalou manželku Annie-cituji z čsfd, protože film jsem ještě neviděla).
Ve stručnosti lze shrnout, že Alue za prvé nevěří v to, že po smrti přichází nicota, kde už nic neexistuje. Duše zemřelých nás naopak mohou kdykoli sledovat a pokud je třeba tak se s námi i spojit. I ten, kdo zemřel dřív, než stihl vyřešit nějaké problémy nebo vztahy s ostatními lidmi ve svém životě, se s lidmi, kterých se to týkalo a kteří jsou ještě naživu, může spojit. Měli by však dojít k odpuštění. Další hlavní myšlenkou je, že i když je smutek po zemřelé osobě přirozený, není ho vlastně třeba, protože ona je pořád s námi a když otevřeme své srdce, můžeme ji cítit. Proto je zbytečné mít jak ze svojí tak ze smrti ostatních hrůzu a vnímat to jako tragédii, protože jde jen o přechod mezi dvěma světy, které však mohou zůstat ve spojení. Duše mrtvých by se ale neměly zbytečně vyvolávat. Ony se s vámi spojí, když budou chtít a sami to pak vycítíte, třeba ve snech.
Já sice, byť se o to zajímám, žádné paranormální zážitky nemám (a asi bych se hrozně bála :-))), ale nemám důvod takovému vysvětlení nevěřit. A naštěstí (říkám naštěstí, protože i kdyby smrtí opravdu nic nekončilo, tak nikdo si přece nepřeje, aby mu někdo umřel a obavy z toho máme všichni, ať jsou oprávněné nebo ne) mi nikdo blízký ještě neumřel-třeba by mě pak taky oslovil? Kdoví. A co vy? Komunikovali jste s někým ještě po jeho smrti? Kontaktoval vás někdo, kdo už není mezi živými? Nebo patříte mezi skeptiky, kteří se něčemu takovému smějí? (Což taky pochopím a určitě ne všechny "duchařské historky" jsou založené na pravdě, lidi rádi přehánějí, nebo se chtějí proslavit a tak). A máte třeba strach ze své smrti? Já to beru tak, jak to přijde, i když bych teda nechtěla umírat třeba na rakovinu během nějaké agresivní chemoterapie a se selháním všech orgánů...to bych si radši "pomohla" sama, ale na druhou stranu věřím, že sebevražda není nejlepší řešení...kdysi jsem četla knížku Schola alternativa od Natálie Kocábové a myslím, že to vystihla dost zajímavě, sice nemůžeme vědět, jak to vlastně je, ale něco takovýho bych zažít nechtěla. I Alue v přikládaném videu zmiňuje, že sebevrazi nenajdou klid, dokud to nějak neodčiní, křesťané už před dávnými lety nepohřbívali sebevrahy do posvěcené půdy a považovali sebevraždu za hřích...ale to už jsem odbočila (a nejsem proti eutanazii). Hlavně bych chtěla zemřít šťastná, s tím, že jsem prožila plnohodnotný život (hm, už bych měla pomalu začít ho žít, protože kdybych umřela zítra tak za sebou nebudu mít VŮBEC NIC) a chtěla bych se setkat s mými zvířátky, která odešla dřív než já. 


Video je online ke shlédnutí zde:

Smrtí nic nekončí from Alue K. Loskotova on Vimeo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Smrtí nic nekončí monica otmili 02. 10. 2011 - 11:23
RE: Smrtí nic nekončí ilonka 14. 10. 2011 - 20:06
RE(2x): Smrtí nic nekončí marieke 15. 10. 2011 - 19:26
RE(3x): Smrtí nic nekončí čitatel 08. 03. 2012 - 09:27