Kazety

4. říjen 2011 | 20.08 |

Koukám, že v poslední době sem píšu jen o českých hudebních interpretech, ale snad to snad nevadí. Naopak, je dobré vědět, že tu máme i jiné zpěváky, zpěváčky a kapely než Míšu Davida a Helenku Vondráčkovou :-P Jenže o spoustě z nich se vůbec nemluví a všechny hudební ceny sbírají kolem dokola pořád ti samí, proto je třeba představit i ty, kteří tak známí nejsou, ale rozhodně si to zaslouží.
Současnou sestavu Kazet tvoří David Doubek (elektrická kytara, samplery, vokály), Johana Švarcová (vokály, klávesy) a Jirka Havlíček (výtvarník kapely). Jako speciální hosty uvádějí Jayrope, berlínského producenta a hudebníka se kterým natočili svou debutovou desku a Filipa Míška (bicí).
Dali se dohromady na přelomu let 2007/2008, tehdy ještě jako Cassette. Roku 2009 vydali své eponymní album u brněnského labelu XProduction. S předělávkou písně Krajina posedlá tmou se podíleli na kompilaci For Semafor a zahráli si ve stejnojmenném dokumentu. Byli také nominováni na cenu Anděl v kategorii alternativní hudba.
Jejich spřízněné hudební projekty jsou např.Ventolin, Midi Lidi, DVA, Like She nebo I Love 69 Popgejů.
Více na 
www.myspace.com/kazety a www.xproduction.cz/band/702/kazety/cz, obsáhlý rozhovor např.zde tinyurl.com/3htzaus

Kazety_cover_300

Pár písniček
Belmondo 
www.youtube.com/watch

Love Song www.youtube.com/watch

Smutná www.youtube.com/watch

Depilace (video a remix od Midi Lidi) www.youtube.com/watch

Krajina posedlá tmou (For Semafor) www.youtube.com/watch

Zdroj obrázku: www.kazety.net/blog/

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kazety toruviel 05. 10. 2011 - 09:33
RE: Kazety libor 12. 10. 2011 - 19:05