Eurototalitární unie opět "boduje" :-/

12. říjen 2011 | 23.20 |

tinyurl.com/3fa5qn5

Po každém novém předpisu, vyhlášce či výmyslu EU (naposledy třeba nehořlavé cigarety) si říkám, že už snad stačilo. Ale jejich šílená nařízení neberou konce. Tentokrát se zaměřili na děti. Hm. Za mých mladých let, kdy ještě neexistoval žádný internet ani FB, si děti hrávaly venku-abych pravdu řekla, já moc venkovní typ nebyla, radši jsem si doma četla :-D ale taky jsem se někdy vracela s boulemi a rozbitými koleny. Lozilo se po stromech, do řeky, hrála se honěná, schovka...budou to mít naše děti z důvodu bezpečnosti zakázáno, když už si nebudou smět ani nafouknout balónek?! A vůbec, děti se můžou zranit kdykoli a kdekoli! Mělo by se jim zakázat pít ze skla, což když jim sklenička křápne v ruce a ony spolknou střepy (stejná logika jako spolknutí balonku)? Neměly by chodit plavat ani hrát fotbal, protože sem tam se někdo utopí i v hlídaném bazénu nebo na něj spadne branka. A vůbec, radši by neměly ani ráno vstávat z postele, aby špatně nedošláply a nezlomily si nohu. A co takové dýchání?! Víte, kolik do sebe nadýchají ve městech škodlivin? No brr. Chudinky děti, ještě, že je nám EU bude tak předpisově hlídat a může je rovnou i očipovat, aby rodiče věděli o každém kroku své ratolesti.
Ne, teď vážně. Je samozřejmě smutné a tragické, když si dítě přivodí smrtelný úraz nebo ho někdo unese a zabije. Ale je ospravedlnitelné předcházet takovým věcem omezováním svobody a hromadou šílených regulí? Co v té EU proboha pořád vymýšlí? Státy krachují, euro jde do pr..., ne Slovensku už kvůli tomu padla vláda a oni se zabývají takovýmito...kravinami (nechci být sprostá, jinak bych použila slovo začínající na "p" a pytlovina by to nebyla). Holt, i když své děti sebevíc milujeme a máme o ně pochopitelně strach, nemůžeme je mít do 18 na vodítku nebo v izolaci. Jak tvrdí v článku citovaný sociolog "Tyto zákony potlačují dětskou zkušenost ze zábavy a přirozeného učení. Vnesou do jejich životů jenom další pravidla a omezení." S tím naprosto souhlasím. Jak má člověk dospět a normálně se vyvíjet, aniž by si aspoň jednou "nerozbil hubu"?
Není to tak dávno, co nám taky někdo podobný nařizoval, co máme dělat. Akorát ty příkazy nešly ze západu, ale z východu (ohledně toho jsem si vzpomněla na jeden vtípek: Víte, jaký je důkaz toho, že Země je kulatá? Vys....jsme se na východ a h...o k nám přišlo ze západu). Karel Kryl o tom napsal spoustu trefných písniček. V jedné se zpívá: "Nad palácem vlády ční prapor s gilotinou, děti mají rády kornouty se zmrzlinou. Soudcové se na ně zlobili, zmrzlináře dětem zabili. Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat a bylo jim to málo. Poručili dětem modlit se jak si přálo veličenstvo Kat." Je smutné, že tento text sedí i na dnešní dobu-dneska by ta zmrzlina měla špatný tvar nebo nebyla bio...a vlastně nejde zdaleka ani tak o ni, ale o to, jak EU plíživě omezuje naši svobodu. Nás i těch nejmladších. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Eurototalitární unie opět "boduje" :-/ veruce 13. 10. 2011 - 13:09
RE: Eurototalitární unie opět "boduje" :-/ slanka 13. 10. 2011 - 13:28
RE: Eurototalitární unie opět "boduje" :-/ spytihnev-vlidny 14. 10. 2011 - 11:15
RE(2x): Eurototalitární unie opět "boduje" :-/ marieke 14. 10. 2011 - 15:04
RE(3x): Eurototalitární unie opět "boduje" :-/ spytihnev-vlidny 21. 10. 2011 - 16:14