15.10.11

15. říjen 2011 | 21.31 |

cumakDneska jsem byla se školou na exkurzi v Dolních Vítkovicích (bylo to zajímavé, ale lepší by to bylo ne za takové kosy a ne v sobotu dopoledne :-D). Opět mě napadlo, proč tolik lidí považuje Ostravu za ošklivou a černou. Je tam nejvíc zeleně na obyvatele ze všech českých velkých měst a i ta industriální oblast Dolních Vítkovic (důl Hlubina, vysoké pece a koksovna) k ní prostě patří a je dokonce národní kulturní památkou. Mně se areál líbil, i když většina budouv má vysklená okna a stroje jsou zrezivělé-ale asi právě proto. Zvlášť v nočním osvětlení to vypadá úchvatně. Taková pustá místa mě přitahují, můj sen je jednou podívat se do Pripjati (chjo, asi nikdy nebudu normální, lidé se chtějí většinou podívat do hor nebo k moři a já do města, které museli lidé opustit kvůli havárii v Černobylu a následné vysoké radiaci kvůli které se tam nebude dát žít ještě stovky let). Nicméně, během příštího roku by měl být areál přestavěn a zrekonstruován a otevřela by se tu naučná stezka pro studenty, kavárničky a interaktivní muzeum. Asi to už nebude ono, ale chápu to, i paní průvodkyně nám říkala, že dál to bohužel tak nechat nejde.
Fotila jsem jen mobilem, protože foťák je teď u babičky a dědy tak nevím, co z toho bude, když tak později hodím nějaké fotky. Zatím více na
www.dolnioblastvitkovice.cz/
Ale teď k tomu hlavnímu. Kocour se vrátil! V článku z 10.října jsem se zmínila, že odešel, ale víc se mi k tomu nechtělo psát, protože jsem byla smutná a naštvaná. Co se vlastně stalo? Před nějakou dobou chytil infekci do očiček, ale přítel, který je v tomto poněkud...alternativní a nevěří žádným doktorům a lékům mu na to odmítl cokoliv dát, že by se to ještě mohlo zhoršit a že příroda si poradí sama. (Pak jsme se kvůli tomu pohádali a ještě házel vinu na mě, že jsem teda měla udělat něco já-jak asi když tam jezdím jen na víkendy? Minulý týden jsem už s sebou nějaké mastičky a kapky vzala, jenže to nepřišel). Když už je měl úplně zalepené a sotva viděl, tak odešel do lesa a byl pryč asi týden, mysleli jsme, že už se nevrátí. A ve čtvrtek mi přítel napsal, že ho zaslechl mňoukat venku za brankou a že tam byla i malá Khaleesi-třeba těm zvířatům přisuzuju přehnané schopnosti, ale že by ho nějak nasměrovala domů ona? Kdoví... :-) 
Tak ho hned vzal do tašky a konečně jeli k veterináři, kde dostali masti a kapky. Snad ještě není pozdě, protože včera jsem tam byla a koťák má obě oči pokryté zkrvavenou blankou, vypadá to hrozně, teda :-( Jak je na tom se zrakem nevím, asi nic moc, ale dobře se asi orientuje podle sluchu a čichu, protože do schodů vyjde sám, do ničeho nevráží a je opatrný. Jinak normálně papá (ani v tom lese nezhubnul), vrní, tulí se a bude se muset naučit na záchůdek na terase, protože přítel ho samozřejmě v tomhle stavu už nechce pouštět ven. Pokud se ta očička nezlepší, tak se holt bude muset vykastrovat, aby neměl takovou potřebu lítat po lesích :-( Ach jo.

..jsem šťastná, že se vrátil a kromě těch očí vypadá zdravý, ale těm všem nepříjemnostem se dalo zabránit mnohem dřív, myslím :-/
Jinak moje Eliška-pes má dneska 10.narozeniny a zítra dostane dortík, když tak taky hodím nějaké fotky. Už je to naše stará šedivá dáma, ale že by stáří prožívala nějak důstojně se říct nedá, včera rozkousala křeslo jak malé štěně! 
Jinak jsem dneska doma, protože kvůli té exkurzi jsem neměla za přítelem ani jet, jela jsem tam jen na jednu noc podívat se na Helmuta, jak to s ním vypadá, piju čaje a Celaskon a doufám, že jsem se v té O.nenachladila :-/ (dokonce jsem dnes už měla zimní bundu, ble), poslouchám Arkonu a budu si číst, včera jsem byla v knihovně a mám samé dobré úlovky:
Art Spiegelman: Maus (ale omylem 2.díl, byť 1.jsem nečetla, no neva) 
Tom Hodgkinson: Jak být líný Mr. Green
Stephen King: Pavučina snů 
Corinne Hoffmann: Bílá Masajka 
Chuck Palahniuk: Pygmej 
Haruki Murakami: Sputnik, má láska 
Dan Brown: Ztracený symbol 
Spokojenost Mr. Green
 

A ještě bych chtěla vzkázat novým návštěvníkům, kteří za poslední 2 dny v takovém množství zabloudili na můj blog-budu ráda, když vás tady něco zaujme a zase se vrátíte, ale pokud máte problémy s pochopením psaného textu, popř.jste líní to číst, přečtete si dvě věty a hned napíšete komentář, tak radši ani nekomentujte. Včera mi pod článek Smrtí nic nekončí někdo napsal: "smrt je hrozná,vždy-kdo s ní koketuje se okamžitě pozná-zoufalec není koketa, zoufalec je chudák---kvůli vám všem-nedáte nikdo nikou pokoje-dokud neuvidíte v rakvi vy -ezoterici-všichni si na to hrajete-a prý léčíte duše-koketujete ale všichni nebezpečně-očistíte si roviny vašeho žití a vaše duše bude kvílet,tak , jak jste koketováním a legráckami nemocné a umírající míjeli zcela lhostejně,znám vás-byla jsem mezi vámi-jste banda lumpů-concine-pešku,markétko-a jak se všechny vy hyeny jmenujete-vaše knihy jsou totéž-silnice mrtvol jste vy!" Za prvé, chtělo by to nějaká interpunkční znaménka. Za druhé netuším na koho je to myšleno, sice jsem Markéta, ale žádné Concine a Peška neznám a v životě jsem nenapsala knížku, nejsem esoterik ani neléčím duše :-D Za třetí, ten matroš musel být fakt dobrej!
Pěkný zbytek víkendu přeji!

Na obrázku je náš čumáček, když byl ještě zdravý :-(

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 15.10.11 slanka 16. 10. 2011 - 15:55