Aktualitky za tento měsíc 42

2. leden 2012 | 22.24 |

md2Co poslouchám: Pokud nejsem u přítele tak nic, nemám čas ani na to :-/ Ale na tento rok plánuju napsat článek (bude teda rozdělený) o (podle mě) 20 nejlepších českých a zahraničních alb všech dob, takže si je chci poslechnout a protřídit a začala jsem Placebem-Sleeping With Ghosts

Co čtu: Momentálně Havlovy Projevy a jiné texty 1999-2006/Prosím, stručně/Odcházení (je to jedna knížka) a jinak jsem si napůjčovala 2 další Kingy (Srdce v Atlantidě a Dolores Claibornová), Hugh Laurie: Obchodník se smrtí a Marsha Boulton: Zázračný pes Wally, byť nemám čas :-/ A ještě jsem si nesehnala ani jedinou knížku k absolventské práci.

Co sleduju: S přítelem teď sjíždíme Tajemství vesmíru a po Londýně jsem potřebovala chvíli vypnout takže jsem viděla Královu řeč a Královu přízeň, Odcházení a Občana Havla-o něčem z toho ještě napíšu.

Na co se těším: Teď ani na nic.

Na co se netěším: Na všechno ostatní.

Co mě těší: Myslím, že se mi moc povedla role průvodce v Krakově. Loni jsme sice byli v Praze, ale tam nás bylo asi jen 8 holek z naší třídy, co máme průvodcovskou činnost, tady bylo asi 40 lidí z nichž některé jsem ani neznala, ale snažila jsem se soustředit na to, co říkám a ne na to, že mě všichni sledujou a snad dostanu jedničku Mr. Green (byla to zároveň zkouška). Taky jsme v rámci toho byli v Osvětimi, ale tam jsme měli průvodkyni přímo odtud, takovou hodně starou paní, co působila úplně vydeptaně (musí to být fakt záhul) a pak jsme si s holkama říkaly, jestli tam třeba nebyla jako dítě, věk na to měla. 
Fotky z Londýna a pár z Krakova dodám později (stále není čas), ale v Osvětimi jsem teda nefotila, sice se to ve většině míst smělo, ale mně to bylo blbé a fakt jsem neměla chuť tam cvakat foťákem.

Co mě štve: Že ten konec světa bude až za necelý rok, celkem by se mi hodil už teď Mr. Green-zkoušek jak nas...(skoro nic jsem o zápočťáku nestihla, protože po tom Londýně se mi už nic nechtělo), co se týče AP nenapsala jsem ještě ani řádek a praxe stále nevyřešena :-/ Zlín nakonec nevyšel, protože by mě tam potřebovali jen 1x za týden, což nejde, takže buď budu v Ostravě-Porubě, což mi vyjde nastejno jako bych každý den jezdila z Napajedel do Zlína :-/ ale teď mi ještě napsali z Otrokovic, což by bylo ideální.


Jak to zvládnu, to nevím. Už teď nestíhám, jak už jste si asi všimli, takže to vidím jako velice zábavný a zajímavý cyklus práce-domácnost-učení a beztak mám pocit, že i když se snažím tak nic nedělám. A blog asi budu zanedbávat i nadále, sice mi to chybí, ale jinak se to nedá. Bohužel.

Co mě rozesmutnilo: Že 2 dny po Havlovi, 20.12.zemřela v pouhých 44 letech spisovatelka Hana Andronikova-o dvou z jejích krásných knih jsem psala zde tinyurl.com/6b35n92 a zde tinyurl.com/3qlnxv3

Co mě pobavilo: Kočičky tinyurl.com/ca942xb vánoční tip od Tesca i.imagefra.me/1d9ivae7 Rytmus i.imagefra.me/8a3ivaim a romantický realitní makléř s duší poety tinyurl.com/7pje7rl

Návštěvnost blogu za tento měsíc: Za posledních pár měsíců, protože už jsem do této rubriky dlouho nepsala-za říjen 9065 lidí (rekord roku 2011), za listopad 7736 a za prosinec 8328 (momentálně 11.místo z 50 nejčtenějších blogů na pise.cz).

Motto pro tento týden: Pravda je jako cibule, kdo z ní chce strhnout slupky, nejednou zapláče. (Gabriel Laub)

Ještě bych chtěla dodat obvyklou bilanci za uplynulý rok a jakési představy (neříkám plány ani předsevzetí) do roku příštího (letošního):
V roce 2011 jsem
-byla na stáži v Londýně a mám konečně něco hezkého (snad) do životopisu-referenci od šéfa, certifikát z londýnské college a Europass Mobility
-si 2x v praxi vyzkoušela to, co studuju a šlo mi to
-omezila alkohol ještě víc než v roce 2010
-zhubla (ale teď jsem to samozřejmě všechno zas přibrala :-D)
-si "ochočila" novou koččičku, takže zase máme dvě 
-s někým po dlouhé době překonala rok vztahu a snad se blížíme k roku a půl (letos v únoru)

Do roku 2012 chci
-přežít praxi
-mít konečně titul (i když DiS. 6 let od maturity není moc k chlubení se Rolling Eyes no, co už)
-víc číst a sledovat filmy anglicky (v Londýně jsem se konečně naučila číst rychle, dřív jsem měla tendence si všechno v duchu překládat do češtiny, ale takovým stylem bych noviny v metru četla tempem stránka za hodinu)
-dál se věnovat špánině a němčině
-naučit se nějak organizovat si čas a nehnat to jen do extrémů, kdy buď nedělám nic nebo nestíhám nic
-rozhodnout se, co dál (ve všem)

Zdroj obrázku2photo.ru/8938-raboty_fotografa_metin_demiralay/50-foto/600/ (fotky Metina Demiralaye jsem si teď úplně zamilovala)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Aktualitky za tento měsíc 42 cukrenka®svetu.cz 03. 01. 2012 - 20:56