Infobaden News

12. leden 2012 | 22.11 |

Věděli jste, že Kim Čong-il zemřel krátce po Havlovi, protože mu srdce puklo žalem? Že sociální sítě zaplavují falešné statusy z Asie? (Mimochodem, definice statusů mě fakt rozesmála: "Statusem se podle zákona rozumí oznámení v rámci sociální sítě...Uživatel dává zveřejněním statusu ostatním najevo aktuální stav či hnutí mysli, sdílí s nimi zajímavou vizi, postřeh či neobvyklou činnost, kterou právě provozuje. Může také na sociální síť umístit nesmyslný shluk emotikonů ("smajlíků"). Zákon dělí statusy do pěti kategorií – aktuální, bilanční, filosofické, demonstrativní a zbytečné.").  Že se neblíží konec světa, ale naopak jeho začátek? Že každý rok umírá stále více lidí? Ne? Tak to musíte sledovat druhý nejdůvěryhodnější zpravodajský server na internetu!
Několik zpráv, které mě rozsekaly:
www.infobaden.cz/2011/11/15/podle-sibirskeho-kalendare-se-neodvratne-blizi-zacatek-sveta/ ("Námi prožívaná současnost a dosud zaznamenaná historie se v ege'gafské mytologii označuje složitým termínem, jehož přibližný překlad zní "rozverný pes se honí za vlastním ocasem a tomu přihlíží sova". Ve skutečnosti jde o nepřeložitelnou slovní hříčku, funkční výhradně v podmínkách sibiřského mikroklimatu.")

www.infobaden.cz/2011/08/29/zen-buddhiste-pochodovali-prahou-kazdy-sel-jinudy/ ("Při absenci skandovaných hesel a transparentů tak mohl u neinformovaných Pražanů pochod proběhnout téměř bez povšimnutí. Vzhledem ke spontánnosti akce nebylo možné odhadnout počet účastníků, jisté je, že v ulicích Prahy bylo včera zhruba 400 000 obyvatel, ovšem ne každý z nich si byl vědom probíhajícího pochodu svolaného prostřednictvím sociálních sítí.")

www.infobaden.cz/2011/11/29/socialni-site-zaplavuji-falesne-statusy-z-asie/ ("Česká obchodní inspekce ve spolupráci s potravinářskou a zemědělskou komorou a Ústavem pro jazyk český připravuje bohatě ilustrovanou brožovanou příručku. Ta má v padesáti šesti snadných krocích uživatelům pomoci odhalit falešný status a usnadnit jim další postup v případě nálezu falza. Také ministerstvo pro místní rozvoj se rozhodlo podpořit české tvůrce originálních statusů a plánuje zavedení certifikátu "Pravý status z Čech, Moravy a Slezska".)

www.infobaden.cz/2011/08/28/kazdy-rok-umira-stale-vice-lidi/ ("Výsledky výzkumu odhalily, že z dlouhodobého hlediska je nejhorší situace v Severní Americe. Modelový příklad pro tuto oblast je postaven na historii Spojených států, kde ještě v sedmnáctém století nebyla zaznamenána žádná úmrtí. V osmnáctém století však dochází k dramatické změně. Výzkum WHO prokázal, že k rozhodující události došlo 4. července 1776, kdy byla ratifikována Deklarace nezávislosti, čímž Spojené státy de facto vznikají. To mělo za následek, že hned v tom samém roce zemřely desetitisíce lidí. Od této události se stoupající počet úmrtí stal v USA trendem, který se přes veškeré lidské poznatky a vynálezy v následujících stoletích nedaří zvrátit.")

Upozornění: Nedoporučuji lidem, kteří nemají smysl pro mnohdy poněkud černý humor a nechápou ironii :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře