Types of goths-tradiční (oldschool) gothici

1. březen 2012 | 19.33 |

langwidere siouxsieSeriál inspirovaný sérií stejnojmenných obrázků, které najdete např.zde www.blackwaterfall.com/ Postupně si projdeme nejčastější odnože gothické subkultury a začneme, jak jinak, těmi původními goths, kteří stojí za vznikem této subkultury na počátku 80.let.
Mnoho neznalých mladých lidí spojuje gothic styl jen s metalem, ale ve skutečnost vychází z punku a tzv.post-punku, který vznikl ve 2.pol.70.let. Na rozdíl od punku a více popově orientované "nové vlny (new wave)" je post-punk introvertnější, intelektuálnější, hudebně komplexnější, umělečtější a často proniká do sféry experimentální hudby. Do této doby spadá i vznik gothic rocku-ani tyto skupiny neměly nic společného s metalem. Historické kořeny gothic rocku leží už  v 60.letech v psychedelickém rocku a význačných stylech 70.let-již zmiňovaném post-punku, glam rocku a punk rocku. Hlavními představiteli tohoto hudebního stylu byly např.kapely Joy Division, Siouxsie and the Banshees, Bauhaus, The Sisters of Mercy nebo The Cure.
Oldschool gothici proto poslouchají zrovna tuto hudbu a jejich móda je také ovlivněna post-punkem a gothic rockem přelomu 70.-80.let. Nosí síťovinu, kožené bundy, piercingy, spoustu make-upu, mohutné účesy, příležitostně náramky s ostny. A, samozřejmě, hodně černé barvy. Tradiční gothici spíše přijímají za svou DIY etiku vycházející z jejich punk rockových kořenů a raději se vyjadřují svou vlastní unikátní módou než nákupem drahého sériového "gothic outfitu" z korporátního obchodního řetězce.
Tradiční gothici často věří, že gothická subkultura je už mrtvá a moderní scéna jim nabízí jen malou útěchu a náhradu. Nové gothické hudební žánry jako třeba EBM je rozčilují. 

Zdroje:
www.blackwaterfall.com/1trad.php

cs.wikipedia.org/wiki/Gothic_rock

cs.wikipedia.org/wiki/Post_punk

www.ehow.com/info_8686947_traditional-gothic-fashion.html (část Old School Goth)

Zajímavý článek o tradiční gothické subkultuře: tinyurl.com/7huh6nu

Zdroj obrázku: slschadenfreude.blogspot.com/2009/02/langwidere-skins-siouxsie.html

A na závěr jedna klasika


Bauhaus - Bela Lugosi's Deadby FUNKYFRANKIE

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře