NEVINNOST

4. březen 2012 | 21.45 |

Čes.film, 2011. Hrají: Anna Geislerová (Lída), Ondřej Vetchý (Tomáš), Hynek Čermák (Láďa), Anna Linhartová (Olinka), Zita Morávková (Milada), Luděk Munzar (dědeček) a další. Režie: Jan Hřebejk.

Tomáš je úspěšný a vážený rehabilitační lékař. Žije ve společné domácnosti se svou ženou Miladou, dcerou, tchánem a Miladinou sestrou Lídou, která zasvětila život péči o nemocného otce a návštěvám nemocnic a psychiatrických ústavů jako klaun. Jeho spokojený život se však zhroutí, když jej jeho 14letá pacientka a spolužačka jeho dcery, půvabná Olinka, které zrovna uzdravil zlomenou nohu, obviní ze sexuálního zneužívání. Případ dostane na starosti kriminalista Láďa, který je shodou okolností  Miladin bývalý manžel. To ale ještě není to nejhorší, skutečnému dramatu bude muset Tomáš ještě čelit.
Úspěšné režisérsko-scénaristické duo Hřebejk-Jarchovský zcela změnilo styl a natočilo kriminálně-psychologické drama s prvky thrilleru. S výjimkou Geislerové, Vetchého (pro mě nejvíc sexy český herec) a Munzara rovněž neobvykle vsadili na méně známé tváře z nichž nejlepší jsou lolitka Linhartová (dcera Jitky Asterové), která ve filmu naprosto září a ve svém civilním projevu policista Láďa, kterého hraje Čermák.
Ačkoliv některé věci jsou, co se týče reálií, nedotažené (průběh vyšetřování) a hodně lidí kritizuje "polopatický" konec, pro mě to bylo výborné drama u kterého divák celou dobu neví na čem je. Opravdu měl Tomáš s Olinkou sex nebo je to psychopatická lhářka? Chce se mu Láďa vyšetřováním pomstít za to, že mu přebral ženu nebo naopak z lásky k ní chce Tomášovi pomoct, aby jí nezničil rodinu? A jakou roli zde hraje Lída odmala ponižovaná dnes svým už starým nemocným otcem?
Bod navíc za skvělou hudbu ostravské muzikantky Vladivojny La Chia.
Film získal 2 České lvy v hereckých kategoriích-Anna Geislerová za hlavní ženskou roli a Hynek Čermák za vedlejší mužskou.

nevinnost1

jan-hrebejk-nevinnost-2

nevinnost4

nevin

Zdroj obrázků: Google

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: NEVINNOST veruce 04. 03. 2012 - 23:24