NÁDHERNÁ ZELENÁ (La belle verte)

24. březen 2012 | 11.17 |

wrFr.komedie, 1996. Hrají: Coline Serreau (Mila), Vincent Lindon (Max), Marion Cotillard (Macha), Paul Cruchet (Osam) a další. Režie: Coline Serreau.

Mimozemšanka Mila žije na planetě, kde neznají peníze, všichni společně hospodaří, ale nikdo nejí maso, žijí přímo v přírodě, nemají žádného vůdce a na pravidelných setkáních obyvatel jsou názory mužů i žen rovnocenné. Proto se nikomu nechce navštívit planetu Zemi, kterou nechápou, ale naposledy tam byli před 200 lety a měli by se podívat, co je nového. Mila je nakonec jediná dobrovolnice a na Zemi se vydává jen v šatech z dob francouzské revoluce, kdy tam byli naposledy, vybavená "programem" na ovládání cizích jazyků a telepatií. Po přistání v Paříži je opravdu zmatená. Proč lidé jezdí v hlučných dýmících krabicích? Proč si kupují mrtvé krávy? Proč pořád někam pospíchají? Proč jsou šastní, jen když mají peníze a pěkné oblečení? Mila však dokáže lidem poslat výboj energie, který jejich chování dokáže změnit...
Film byl v EU prý zakázán, protože až nepříjemně odhaloval prázdnou podstatu dnešního života a systému, ale nevím, co je na tom pravdy. I v komentářích na čsfd je označován za " nechutnou, jednostrannou, omezenou, ekologickou, vegetariánskou a anarchistickou agitku" a propagandu, což nechápu, propagandu si představuju jako něco agresivního, nikoli tak roztomilou a vtipnou komedii. Ale chápu, že takové názory se nelíbí každému, takže doporučuju jen lidem, kteří mají rádi přírodu a nemají rádi systém ve kterém žijeme. Jiní si zas radši po příchodu z práce, která je nebaví, zapnou Novu, otevřou lahváč a tlačenku a nad praštěnýma lidičkama v divných šatech, kteří objímají stromy by jen kroutili hlavou :-) Každý a se kouká na co chce a má svůj názor. Jen mi přijde smutné, že v dnešní době člověk, který má rád přírodu, nejí maso a nehoní se za penězi je považován za militatního ekologa, anarchistu nebo praštěného fanatika. Mně by se na Milině planetě žít líbilo ;-)

la-belle-verte

la_belle_verte

profimedia-0015294371

Zdroj obrázků: google, zdroj horního obrázku: nalezeno na FB u známého

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: NÁDHERNÁ ZELENÁ (La belle verte) babe 26. 03. 2012 - 15:35