Slepice bez mozku

8. duben 2012 | 18.20 |

chick__31662_zoomSymbolem velikonočních svátků jsou tradičně pomlázky, beránci a vajíčka. A zrovna touto dobou přišel britský student architektury (to teda bude všestranná osobnost, když fušuje i do vědy) André Ford s tím, že aby se slepice ve velkochovech netrápily, odstranila by se jim část mozku a necítily by tak bolest ani stres. Také by se jim zhoršila schopnost vnímat okolí, takže by mohly být chovány v ještě těsnějších podmínkách, aby o to více uspokojovaly poptávku po vejcích a kuřecím mase. Dále dodává: "Kuřata by podle Forda mohla být také chována v zavěšení ve svislých konstrukcích po tisíci kusech. Veškerou potravu by dostávala pomocí trubic podobně, jako tomu bylo ve filmu Matrix. Aby se jich do konstrukce vešlo co nejvíce, odstranily by se jim i nohy. Tak by se jich na krychlový metr vměstnalo podle Fordových výpočtů 11,7 místo 3,2 jako při současném způsobu chovu brojlerů." Podle Forda to prý není o nic horší než jak jsou slepice, ale při smyslech, chovány teď. Americký filozof Paul Thompson zase navrhuje je oslepit.
Takže to ve výsledku máme zvíře z s mrtvým mozkem, bez nohou a očí. Takže to už vlastně ani není zvíře, ale hmota vylučující vajíčka. Fakt se mi z toho udělalo špatně. Proč se už dávno teda nevymyslelo maso a vejce, které pochází z nějaké laboratoře a ne ze zvířat? Netvrdím, že velkochovy jsou v pořádku, to pochopitelně nejsou, ale tohle mi nepřijde jako řešení. Řešení je podle mě jednoduché-buď si chovat vlastní slepice, které nestrádají a pokud nemám možnost tak si vejce a maso kupovat z ekologických chovů. Při raketově vzrostlé ceně vajec (klecových) to už nebude finančně takový rozdíl.
Btw, vím, že mnoho lidí nemá tohle rádo, ale automaticky mě napadlo proč to nepraktikovat i na kravách a prasatech? Nebo na nemocných zvířatech? Nebo na postižených a nevyléčitelných lidech? Aspoň by se nikdo netrápil. Hm...Pane Forde, věnujte se radši architektuře.
Jinak, když už jsem v téhle rubrice-v ČR prý plánují povolit jatka na-a teď se podržte-krokodýly! Tak to je dobře, že už jsme tak bohatí a rozmlsaní, v tom případě nechápu to stěžování si na krizi. Dobrou chuť!

Zdroj obrázku: www.wishtrac.com/products/Video-of-Chicks-Hatching.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Slepice bez mozku monica otmili 24. 04. 2012 - 14:51