Doreen Virtue: Rady andělů na každý den

17. duben 2012 | 10.15 |

mayshingTuto pozitivní a užitečnou knížku nadiktovali prý Doreen samotní andělé během tzv.automatického psaní. Na všech 365 dní v roce v ní najdete rady a poselství jak si zpříjemnit den. Každý den můžete dělat cokoli-jít do přírody a nasávat ji do sebe, meditovat, zkusit být ke všem milý a usměvavý, zatančit si, hrát si, věnovat se svým zálibám nebo si dopřát něco příjemného a hlavně umět pozitivně myslet. Andělé nám každodenně připomínají, že nás nejen hlídají, ale můžeme je kdykoli s otevřeným srdcem požádat o radu, poprosit je o sejmutí břímě svých starostí a obav. Hlavním poselstvím je však uvědomit si, že nikdy nejste sami, milovat sami sebe, což se pak projeví i na vztazích s ostatními lidmi a jak se k vám budou chovat, umět dávat, ale i brát, kromě plnění povinností si dopřát i odpočinek a zábavu a hlavně smýšlet pozitivně, což je vůbec nejdůležitější krok ke splnění vašich snů a přání a k dosažení pocitu štěstí.
Knihu můžete používat jakkoli-otevřít si ji hned ráno a přečíst si na co se v daný den zaměřit nebo nalistovat náhodou stránku a najít odpověď. Existuje i ve verzi s obrázkovými kartami-tu kterou si vytáhnete si můžete nechat celý den na blízku, aby vám připomínala některého z vašich andělů a jeho poselství pro daný den.
Některá z nich jsem si vypsala:

Uvědomuji si, že jsem součástí týmu. Mí andělé jsou připraveni a ochotni mi pomoci se vším, oč je požádám. Mohu si je zavolat a přijmout jejich pomoc s vděčností.

Beru život do svých rukou a zvyšuji v něm intenzitu dobra. Nastavuji hodnoty na harmonii, hojnost, dokonalé zdraví, láskyplné vztahy, skvělé příležitosti a všechno ostatní po čem touží mé srdce. Nechávám se vést a moje náruč je otevřená, tak aby mohla přijímat.

Mám trpělivost se sebou i svým životem. Vzdávám se všeho bojování i své potřeby mít všechno pod kontrolou nebo na záležitosti tlačit silou. S pocitem štěstí přijímám vědomí, že ze všeho, po čem toužím, se mohu radovat už nyní.

Vím, že okolnosti jsou zcela pod kontrolou. Věřím, že vesmír je místo, kde vládne Boží řád a spravedlnost. O dokonalý výsledek se postará nekonečná Boží moudrost.

Jasně se rozhoduji ohledně toho, co chci, a splnění svého snu si zasloužím. Můj cíl je zcela uskutečnitelný. Žádám anděly, aby mi pomohli zhmotnit to, po čem toužím. Vnímám jejich vedení a řídím se jím. Postupuji krok za krokem a otevírám svou náruč tomu, po čem sním.

...je naprosto v pořádku odmítnout, pokud to tak cítím. Druhým mohu pomáhat mnoha způsoby, včetně modlitby.

Odevzdávám všechny své obavy Bohu. Neponechám si ani jedinou. Všechny starosti, ať malé, nbo velké, odcházejí z mé mysli. Svěřuji se zcela do Boží péče stejně jako malé dítě své matce. Důvěřuji nekonečné moudrosti a lásce Stvořitele a vím, že mě ochrání a postará se o všechny mé potřeby.

Obavy řeším pomocí modlitby. Nepředstavuji si ty nejhorší scénáře, ale místo toho žádám o pomoc. Očekávám to nejlepší a vizualizuji si úspěch. Ve chvíli, kdy se cítím na dně, volám o pomoc shůry.

Všímám si krásy všude kolem sebe a ve všem, co dělám. Vnímám velkou krásu i ve svém nitru a také ve všech, s nimiž se potkám, jakož i v každé situaci. Pokud chci tuto krásu vidět, stačí se podívat kolem sebe.

Jsem velice cennou bytostí. Bůh o mě dokonale pečuje, neboť jsem zázrakem lásky. Moji hodnotu dokazuje jednoduše skutečnost, že žiji. Mám cenu jako člověk, kterým právě v tuto chvíli jsem.

V jednoduchosti je síla. Nejlepší věci v životě jsou jednoduché. Proto se vzdávám všech zbytečných komplikací a propouštím je ze svého života – hned teď.

Měním své každodenní návyky, tak aby můj den probíhal neobvyklým způsobem. Zkouším nové věci, díky nimž objevuji nové možnosti. Nechávám za sebou staré a těším se na nové.

Vyjadřuji své pocity tvůrčím způsobem. Dovoluji si hrát a dobře se přitom bavit. Díky tomu, že s radostí tvořím a odpočívám, cítím neustálý příliv nových sil a jsem svěží.

Vidím dar v každé své zkušenosti. V každém vztahu nebo situaci najdu něco, čemu se můžu naučit. Vážím si svých životních lekcí, a podobám se tak potápěči, který najde krásnou perlu.

Dávám si svolení k převzetí zodpovědnosti za svůj život a ke změnám, které naplní mé srdce radostí. Jsem pro sebe svou vlastní autoritou a mám právo řídit se Božským vnitřním hlasem, který mě vede.

Dodržuji sliby, které dávám sobě i ostatním. Ctím své dohody a stojím si za svým slovem a mám z toho velmi dobrý pocit.

Odpouštím – a dovoluji, ať se rozplyne první zášť, na kterou si teď vzpomenu. Proměňuji to, co bylo původně zlostí, na energii uzdravující lásky. Chci odpouštět.

Usmívám se, protože je mnoho důvodů, proč prožívat štěstí, i když si to možná právě teď neuvědomuji. Můj úsměv je prvním krokem ke štěstí – mému i ostatních – a je to dar, který odevzdávám vesmíru ku prospěchu všem.

Soustředím se na světlo ve svém nitru, cítím jeho teplo v břiše, srdci i mysli. Když je mi zima nebo cítím osamělost, stačí požádat toto světlo, aby zářilo jasněji. Vidím ho v sobě i v druhých a ono proměňuje můj život.

Vnímám a ctím svou intuici. Mé pocity mě ve všech směrech ochraňují, protože ke mně skrze ně promlouvá Bůh a mí andělé.

Vážím si toho, jaký kus cesty mám za sebou, a všeho, co už umím. Uvědomuji si všechno darované a přijaté. Ale hlavně si vážím sebe za to, že jsem, kdo jsem.

Naslouchám svému vnitřnímu vedení. Všímám si svých myšlenek, pocitů, vizí a slov. Mám sílu i odvahu se jimi řídit a činit kroky, které mi byly vnuknuty.

Dopřávám si pocit radosti. Cítím štěstí, protože je to má volba.

Zdroj obrázku: DA od autorky Mayshing mayshing.deviantart.com/

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Doreen Virtue: Rady andělů na každý den kika* 03. 05. 2012 - 19:30