Dotazníček o blogu

28. duben 2012 | 14.46 |

Jahody_335511215_24Těchto pár otázek jsem našla na stránce kamoska.cz, kde se na tohle ptají blogerek ze serveru blog.cz. Takže mě se neptali, ale já si odpovím sama :-D protože mě takové dotazníky baví a už dlouho jsem tu žádný nedávala. Navíc je jiný v tom, že je konkrétně o blogu a ne o tom, jaký mám ráda seriál a která je moje oblíbená barva, protože to už jsem zmiňovala mockrát :-)

1) Jak dlouho už máš blog a proč jsi vlastně začala s blogováním?

Blog mám skoro 4 a půl roku, letos v listopadu to bude pět. Předtím byly ještě nějaké na pokusy na různých serverech, ale nikde jsem nebyla spokojená, až tady, na pise.cz :-) A začala jsem, protože mi přišlo jako fajn zábava podělit se s ostatními o to, co mě zajímá, seznámit se s dalšími blogery, diskutovat a tak. A časem jsem zjistila, že mě blogování svým způsobem naplňuje, vzdělává, zlepšuje v angličtině, protože překlady z anglických zdrojů si dělám sama a navíc mám radost, když se můžu podělit o nějakou kapelu, která mě zaujala nebo je přímo z mého okolí a znám je osobně a dozví se tak o ní víc lidí...totéž se týká zajímavých knížek a filmů.

2) Kolik času musíš blogu věnovat a je něco, co ti na blogování jako takovém vadí, ať už jsou to třeba vulgární komentáře, destruktivní kritika či přebírání textů? 

Musím není správné slovo, když zrovnanemám čas, inspiraci nebo náladu tak nepíšu, jednoduché. Vulgární komentáře mi vadí hodně. Sice mám hned na hlavní stránce (rámeček O mně) napsáno, že je nezveřejňuju, ale někeří čtou asi kolenem nebo jim to nedá, no jo, frustrace se někde musí vybít :-) Nevadí mi slušně podaný odlišný názor (pokud teda nevznikl na základě jednoho článku-já si taky o spoustě blogerů myslím svoje, ale až když si toho přečtu více, abych mohla posoudit), ale "krávo, meleš hovna" z toho se fakt rozumná diskuze nevyvrbí. A to nemluvím o komentářích od nácků, to je fakt žumpa, ale nechávám je, ať se pobaví i ostatní :-)
O tom, že by mi někdo přebíral texty nevím :-)

3) Proč si myslíš, že zrovna tvůj blog patří k těm oblíbeným? Je něco, co ho dělá opravdu unikátním? 

Unikátní to teda nevím, je spíš obyčejný, proč patřím do první patnáctky nejčtenějších blogů na pise.cz, to spíš budou vědět čtenáři. Možná proto, že je to právě taková všehochuť od hudby/knížek/filmů přes tajemno po politiku nebo životní styl. A taky proto, že si troufale myslím, že mám vcelku rozhled a nepíšu jak hotentot.

4) Nebojíš se toho, že si díky blogu o tobě úplně cizí člověk může zjistit velké množství informací? Je něco, o čem bys na blog nikdy nenapsala?

Jo no, to může, ale to už je internetová doba.

Internet není anonymní. Přiznávám, že jsem o dost otevřenější než spousta jiných blogerů, třeba na to jednou dojedu, ale zatím nevnímám problém. Každopádně dřív to se mnou bylo ještě horší, hodně článků jsem už promazala a do zaheslovaných taky už moc nepíšu, protože co kdyby. Nepřijde mi jako zásah do soukromí dát sem svou fotku nebo napsat, kde bydlím, ale už jsou taky věci, co bych sem nenapsala. A je i zajímavé, že mi ani nevadí, když si tu nějaké věci přečte cizí člověk než kdyby si to tu četl někdo blízký...to by mi asi bylo nepříjemnější. Třeba na Facebook jsem odkaz na svůj blog nikdy nedala, protože tam mám moc lidí, co mě znají i v reálu.

5) Dokážeš říct, že díky blogu si získala nové kamarádky a poznala lidi, se kterými si rozumíš? Nepíšou ti nějací tajní ctitelé?

Určitě :-) Bohužel ve skutečnosti jsem zatím viděla jen Cukřenku (cukrenka.svetu.cz/), protože jinak je většina spřízněných duší zdaleka, ale snad se někdy zadaří. Ale tajní ctitelé mi fakt nepíšou :-D (Asi je ta moje otevřenost zmíněná v předchozí otázce děsí :-)))

6) Co by se muselo stát, abys s blogováním úplně přestala? Měla už jsi chuť s tím někdy doopravdy seknout?

Těžko říct, nad tím nepřemýšlím. Budu psát dokud mě to bude bavit. Ráda bych se dočkala třeba toho, až sem budu psát o svém miminku (ha ha). Chuť s tím seknout jsem ještě neměla, spíš se na psaní (nebo spíš nepsaní) odrazily nějaké problémy a špatné nálady, kdy se mi fakt nic psát nechtělo, ale po čase se mi stejně začalo stýskat :-)

7) Víš už, jakým směrem se chceš v budoucnu ubírat a myslíš si, že ti blog pomůže na cestě k dosažení cíle? 

Nevím-docela smutné v mém věku :-))) a blog mi nepomůže určitě, protože ho píšu jen pro zábavu. To třeba nechápe přítel, proč nad tím trávím tolik času, když z toho nemám ani korunu, ale myslím, že pro většinu blogerů je blog hobby a ne zdroj příjmů. Navíc, kdybych měla psát pro zisk, tak bych se cítila svázaná a neměla bych do toho už tolik chuti.

8) Co bys vzkázala lidem, kteří s blogem začínají? Máš nějaké tipy a triky?

Nemám, protože píšu o čem chci a co mě zrovna napadne. Ale zakládat si blog jen kvůli diplomkům, bleskovkám a kusovkám (tj."články", kde je jen obrázek a to ani ne vlastní) mi nepřijde jako ideální základ, i když i takové blogy mají ve své věkové cílové skupině hodně příznivců-ale předpokládám, že z toho každý vyroste a pokud ho to bude bavit tak začne psát zajímavěji. Hlavně se zbytečně nehádejte a nenadávejte si :-)

 Zdroj obrázku: www.mneprofil.com/lide/25/1-Jahody.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Dotazníček o blogu spytihnev-vlidny 29. 04. 2012 - 15:03
RE: Dotazníček o blogu spytihnev-vlidny 29. 04. 2012 - 15:04