Naděžda Strelkina a její obrázky

4. květen 2012 | 22.27 |

nadezhda_strelkinaN.S. (rozená Burbyševa) se narodila v malé vesnici Fedoskino nedaleko Moskvy. Pochází ze známé rodiny, kde je už několik generací umělců. Její dědeček před nástupem bolševismu v Rusku vlastnil továrnu na výrobu lakovaných dekorativních krabiček, slavnou svými malovanými krabičkami na cigarety, šňupací tabák a sklenicemi.
Naděždiny obrázky, inspirované ruskými legendami, folklorem a duchovními vírami, jsou snové, s ženami-anděly, které v pozorovateli probouzejí emoce a spirituální pocity. Naděžda maluje tím nejdecentnějším způsobem a je zvláště známá svými jemnými dokonalými tvářemi, křehkými postavami a mistrovskou průsvitnou technikou zachycující podstatu ženské krásy.
Od roku 1995 je Naděžda velmi populární i v USA. Její vysoce uznávaná série porcelánových talířů "Symphony of Angels" získala roku 1997 prestižní cenu sběratelů pro nového umělce roku. Mnoho jejích děl bylo také předěláni na sběrateli ceněné kolekce a prodává se v různých zemích, hlavně v USA a Evropě. Vystavuje také v Británii, Francii nebo Nizozemí.
Jméno Naděžda znamená naději a ona je opravdu plná naděje do budoucna. Jedním z jejích snů je pokračovat ve sdílení lásky a poezie jejich kreseb s co nejvíce milovníky umění na světě. 
Naděžda žije v Moskvě s manželem a náctiletým synem. V létě ráda tráví čas v rodném Fedoskinu, jehož svěží, pastelově zbarvená krajina naplňuje její duši nadějí a inspirací.

Více na www.strelkina.com/
Rozhovor s Naděždou zde www.thegloaming.com/blogs/nadiastrelkina.html

nsfaery

flower-fairy-13

nswaterleu

1313008251

Fantasy_Traditional_Work_by_Fa

5c75f1aa

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Naděžda Strelkina a její obrázky maydayberry®svetu.cz 09. 05. 2012 - 08:07