Plavky-základní letní vybavení

8. červenec 2012 | 19.59 |

Není to tak dávno, co ženy nosily k vodě oblečení, které mělo k dnešním střihům plavek hodně daleko. V těchto "koupacích úborech", které připomínaly župany se bronz ze sluníčka chytal asi těžko, o plavání nemluvě. Nicméně tehdejší morálka a zvyky si žádaly co největší zakrývání těla a to i u vody. Nebylo to tak ale vždycky. Ve starověkém Řecku okolo let 1400 př. n. l. nosily ženy dvoudílné plavky při atletických sportech. Trvalo však stovky let, než na ně ve 40. letech 20. stol. navázali Francouzi a v Cannes představili "nejmenší plavky na světě" - bikiny pojmenované po jednom z tichomořských ostrovů. Vzbudily velký rozruch i kritiku a žádná modelka je nechtěla předvádět, jako první je tedy předvedla striptýzová tanečnice. Ze začátku byly bikiny na něktěrých plážích zakázány a rozšířily se až v roce 1957 díky filmu A Bůh stvořil ženu s krásnou herečkou Brigitte Bardot.
Dnes existují různé druhy nejen bikin (monokiny, tankiny, tanga bikiny, mikrokiny), ale také plavky jednodílné, které spíše zakryjí tělesné nedostatky a muži si zas mohou vybírat ze slipů, boxerek nebo šortek. I spodek dámských plavek může být různý-k jedné podprsence si lze vzít bokové kalhotky, vykrojené, s nohavičkou, se zavazováním na bocích nebo tanga.
Plavky vyrábějí i světově známé módní značky. Mnohé z nich můžete nalézt na www.dessue.com/cs/plavky/, což je jeden z předních evropských internetových prodejců luxusních značek. Kromě plavek nabízí i další letní oblečení a spodní prádlo.
Letošní trendy dvoudílných i jednodílných plavek nabízí www.dianka.cz/plavky-dvoudilne/ – exotické, erotické i praktické a mnoho dalšího sortimentu.
Řadu značek nabízí také www.pradelkoprotebe.cz/plavky. Ve všech internetových obchodech si na své samozřejmě přijdou i muži.

Ať už si vyberete plavky jakékoli, nezapomeňte s sebou opalovací krém a dobrou náladu a nopak doma nechte komplexy-z takové nabídky si jistě vybereme i my, co nemáme dokonalé postavy ;-) 

Zpět na hlavní stranu blogu