19.7.12

19. červenec 2012 | 22.34 |

Chjo, potřebovala bych nějakého "rozhodovače", který by za mě dělal rozhodnutí. Nedokážu se ani v obchodě rozhodnout, jakou barvu trička nebo příchuť jogurtu a dokážu nad tím rozmýšlet půl hodiny natož se rozhodnout o vážných věcech :-/ Prázdniny budou za chvíli v půlce a já si ještě nepodala přihlášku na školu. Naštěstí na těch školách berou až do září, ale už bych fakt měla, jenže nevím, jestli dálkové nebo denní a pokud denní studium tak kde. Nějaké brigády mám, z toho asi dva projekty nehoří+poslala jsem odpovědi na další inzeráty a snad se mi ozvou ze zámku, až tam bude mít někdo z průvodců dovču, ale to nejsou práce při kerých by se nedalo studovat denně a možná by mě to i mrzelo, že jsem si dala dálkové a stejně nemám co dělat, ale zas nechci být pořád tak závislá na rodině. Ale nevím, jestli teda v případě denního studia zůstat v Ostravě, což by bylo nejjednodušší, nejjistější a nejlevnější, jelikož koleje tam mám už "roky" ty samé a ačkoliv jsme se letos z naší superní kolejparty rozprchly, tak dvě spolubydlící ještě zůstávají a třeba tam budou fajn nové holky. Jednu dobu jsem přemýšlela o Brně, ne, že bych Ostravu neměla ráda, ale chtěla bych zas poznat jiné město a mám tam hodně známých, ale to asi není na pořadu dne, navíc ta škola tam je na 3 semestry, zatímco u ostatních na 2, no, a jak spolužačky psaly na Facebook, že půjdou do Prahy tak mě zas chytla ta Praha :-( Dokonce je tam škola podstatně levnější než v Ově, což nechápu, a zaměřená přímo na cestovní ruch dokonce i s volitelným průvodcovstvím, takže bych pokračovala přesně v tom, co jsem dělala, zatímco ta ostravská je spíš na management a ekonomiku. Jenže nižší školné by se vyrovnalo, možná by ho i předčilo, ubytování (snad nejlevnější je bydlení na trojlůžáku za něco přes 2500 na kolejích VŠCHT, ale nevím, jestli někde vůbec berou studenty z jiných škol, a vsadím se, že mají plno-vždycky mě překvapilo, jak to mají ostatní komplikované s kolejemi, i když se pořád hlásí na stejné, já jsem každej rok dostala snad automaticky a vezmou mě tam i teď, když už jsem překročila standardní dobu studia a v lednu mi bude 26-teda doufám, že mě vzali :-D Ale správce kolejní sítě je ještě starší a školu má dávno a může tam bydlet...spíš potřebujou lidi :-D). Ale asi to tak vidím, že do Prahy budu muset nejprve našetřit a asi opět vyhraje Ostrava. Co byste si vybrali vy?
Jinak, nové "fotešky košišek" dodám časem, každopádně za tu dobu, co jsem tu nebyla, mi moje malá miminka někdo vyměnil za velké rakeťáky :-) A ptala jsem se přítele, jestli Khaleesi ještě nosí domů myši a že prý nějakou dobu nic a teď jsem tady dva dny a ona mi každý večer jednu přinesla :-))) Holka moje šikovná, tak mě dlouho nikdo nepoctil :-D
Zítra jedu za kamarádkou do Prahy na pár dní, zkusím ještě zplodit nějaké články na přednastavení, ale nic neslibuju. Užívejte léta :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 19.7.12 libor 21. 07. 2012 - 11:22