Napíšeme o subkulturách mládeže-budeme cool!

31. červenec 2012 | 23.15 |

1b97272c21f338ede6bf5fa92f841dPomysleli si zřejmě redaktoři deníku metro a udělali rozhovor s první slečnou v černém oblečení, kterou potkali na ulici, aby jim představila gothic subkulturu. Ale takhle teda ne. Možná to mělo dnešní mládež potěšit, ale každý, kdo se o gothic aspoň trochu zajímá se jim vysměje. Zase typické kecy na entou-gothici nosí pořád jen černou, mají rádi hřbitovy a místa spojená se smrtí a poslouchají "gothickou" hudbu jako Nightwish nebo Within Temptation Roflnik Netvrdím, že nenosí hlavně černou a že někteří nemají rádi hřbitovy, ale proč tu opět nepadlo ani slovo o tom, kdy a jak gothická subkultura vznikla a z čeho vychází? Ne, Nightwish ani WT to opravdu nebyli. Nic proti nim, taky si je občas ráda poslechnu a spousta mladých goths na nich začínala, než do této subkultury pronikla hlouběji, ale redaktoři (a obávám se, že ani zpovídaná slečna, pro kterou je růžová znakem snobství a namyšlenosti, ne-taky nemám ráda "barbínky" v růžové, ale nemyslím si o každé slečně v růžové, že je namyšlený snob) asi nikdy neslyšeli o Bauhaus, Joy Division nebo Crüxshadows. Proč radši neudělali rozhovor s někým ze sanctuary.cz nebo si třeba nepřečetli článek od Moniky Otmili zde?
Je samozřejmě fajn, že zmínili, že gothici nerovná se satanisti, ale zas kdyby slečna v rozhovoru řekla, že za poslechu "gothické" hudby jako Cradle of Filth o půlnoci vyhrabává z hrobů mrtvoly a przní je, tak by ten (jinak bohužel naprosto zbytečný) článek aspoň měl grády Mr. Green
Jinak jej najdete tady

Zdroj obrázku: www.quibblo.com/quiz/gYhyd4M/Are-you-Goth-or-a-poseur (A můžete si tu rovnou udělat test o tom, jestli jste goths nebo pozéři :-P).

Zpět na hlavní stranu blogu