Thievery Corporation

26. srpen 2012 | 22.14 |

thievery-corpMultižánrovou formaci TC založili roku 1995 ve Washingtonu, D.C. dva DJové-Rob Garza a Eric Hilton. V současnosti s nimi vystupují ještě Frank "Booty Lock" Mitchell, Jeff Franca a Ashish Vyas a na albech zpívají různé vokalistky a vokalisté (např. Emilíana Torrini) a na různé nástroje hrají různí další hudebníci. V jejich elektronické-downtempo muzice se objevují prvky dubu, acid jazzu, reggae, lounge, indické klasické hudby i hudby Středního východu nebo Brazílie. Texty jejich songů jsou nejen anglické, ale i španělské, francouzské, perské, portugalské, rumunské nebo hindské.
Od roku 1997 do loňska vydali TC 7 alb a mnoho kompilací. Hráli na slavném festivalu Lollapalooza, nahráli singl pro benefiční album (na podporu nemocným AIDS), vystupovali s Paulem McCartneym a v roce 2008 bylo jejich album Radio Retaliation nominováno na Grammy za nejlepší obal. 
TC se prostřednictvím své hudby angažují i politicky. Jsou proti válce, vykořisťovatelským obchodním dohodám, podporují lidská práva a potravinovou pomoc. Ve dvou ze svých alb také kritizovali tehdejšího prezidenta Bushe a válku v Iráku. Když vyšla již zmiňovaná deska Radio Retaliation, Rob Garza o něm řekl: "Je to rozhodně neskrývané politické prohlášení...Je neomluvitelné nevyjadřovat se a nevšímat si nedodržování lidských práv, mučení, nezákonných agresivních válek nebo ropných, potravinových a ekonomických krizí. Je těžké zavřít oči a spát, když svět kolem vás hoří. Jestliže jste umělec, je nejvyšší čas se hlasitě vyjádřit."
TC výrazně podporují Světový potravinový program (World Food Programme, což je organizace při OSN sídlící v Římě) a na Lollapalooze se po zahrání politického songu Vampires vyjádřili proti Mezinárodnímu měnovému fondu.

Oficiální stránky: www.thieverycorporation.com/

MS: www.myspace.com/thieverycorporation

Pár písniček

Sol tapado www.youtube.com/watch

Sound the Alarm www.youtube.com/watch

Lebanese Blonde (francouzská verze, jinak se tato písnička objevila ve filmu Garden State-v češtině Procitnutí v Garden State) www.youtube.com/watch

Doors of Perception www.youtube.com/watch

Indra (objevila se na OST k filmu Vanilla Sky) www.youtube.com/watch

Light My Fire (hodně zajímavý cover slavné písničky od The Doors) www.youtube.com/watch

Amerimacka www.youtube.com/watch

Hare Krsna (live) www.youtube.com/watch

La femme parallel www.youtube.com/watch

Zdroj obrázku

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Thievery Corporation libor 01. 09. 2012 - 10:50