14.9.12

14. září 2012 | 22.41 |

Dnes už jsem poněkud "přečlánkovaná" (dostala jsem dneska nabídku napsat pár zkušebních článků na různá témata, první tři mi dokonce pochválili :-) a snad se časem domluvíme i na placené spolupráci), tak se jen ve stručnosti vyjádřím k aktuální věci, která teď hýbe celou republikou. Dnešní den se zřejmě zapíše do české historie, neb v našem státě, který je známý tím, že si tu lidi rádi vypijou, byla vyhlášena v podstatě prohibice (na všechen alkohol od 20% a kdekoli, už nejen ve stáncích). To asi znamená, že situace je hodně vážná (aby ne, když umřelo už 19 lidí a další ještě zemřít můžou) a že to zřejmě nebude jen problém několika večerek, ale mnohem komplikovanější záležitost. Chápu, že se to dotkne i provozovatelů poctivých restaurací a obchodů, ale člověk si teď nemůže být jistý ničím. Doufejme, že policii se brzy podaří tuto kauzu rozkrýt (než začne bujet černý trh a někdo si nebude vydělávat podpultovým prodejem-normální člověk si teď snad flašku od nějakého kšeftaře nekoupí, ale lidi jsou různí) a buďme rádi, že je to "jen" tvrdý, vsadím se, že kdyby se do oběhu dostalo otrávené pivo a pak ho zakázali, tak to pro Čechy fakt bude konec světa :-)
Jeden můj známý zareagoval na Facebooku verši:
Sláva, třikrát sláva,
náš vychází den.
Malinová šťáva
pít se bude jen!
Prohibice dává
sílu, zdraví, zdar,
prohibici sláva
a lihovinám zmar!

Nejprve jsem myslela, že lidová tvořivost opět s rychlostí blesku zafungovala (už před pár dny se vyrojily černohumorné obrázky, jistě jste už někde viděli ten známý socialistický obrázek, kde mladíkovi někdo nabízí panáka a on odpovídá: Ne! Raději knihu, tak teď se objevil obrázek s nápisem Ne! Raději zrak a další...některé byly méně vtipné, ale dokud si český národ dokáže hned ze všeho dělat legraci, tak to ještě není tak zlé), ale samozřejmě jde o hru V+W Svět za mřížemi 

Ale ještě z jiného soudku. Musím pochválit naši Elišku, i když jí za měsíc bude 11 tak opět snad relativně v pohodě (úplně v pohodě to u těchto plemen s krátkým čumákem nikdy není) zvládla narkózu-byli jsme na zuby, po 4 letech fakt už bylo třeba. Teď je teda ještě přešlá a určitě ji to bolí, ale snad už se to nezhorší. Kočičky jsou super, ale tohle je prostě moje největší zlatíčkoUž jsem dlouho nedávala její fotky, musím to napravit.

Tak zatím, užijte si víkend a neshánějte si načerno tvrdý alkohol! (Komentáře, aspoň u osobních článků, budou momentálně z jistého důvodu na čas moderované, díky za pochopení).
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: 14.9.12 tlapka 15. 09. 2012 - 16:18